Router problem z konfiguracją

Witam dziś zakupiłem nowy router tp link wr740n ze względu na xboxa, podłączyłem go do modemu następnie router do komputera przez kabel ethernet. Następnie wkładam płyte do napędu i rozpoczynam jego konfiguracje, podaje zewnętrzne IP (Mam stałe), subnet mask, kontynuuje wszystko dalej i następnie router gratuluje pomyślnej konfiguracji dla pewności uruchamiam komputer ponownie odpalam przeglądarke a tu nie ma nadal internetu. W takim razie spróbowałem przez przeglądarke go skonfigurować wchodząc na ten adres 192.168.1.1 , po wpisaniu wszystkiego prawidłowo nadal ten sam problem Internetu nie ma. Wszystko diody palą się poprawnie, czyli wszystko się świeci co jest napisane w instrukcji że powinno, kable wszystkie są prawidłowo podpięte w 100%. Internet przez modem działa więc nie ma tu możliwości takiej, aby była wina modemu. Prosiłbym was o pomoc w skonfigurowaniu tego. Za pomoc dziękuje.

wygląda na potrzebę sklonowania MAC adresu, bądź wymaga zresetowania (wyłącz/włącz) modemu, bo IP było zgłoszone z innym MAC adresem (komputera) a teraz podłączasz inne urządzenie z innym MACkiem (router).

Klonowałem adres MAC i wyłączałem i włączałem modem, jednak nadal ten sam problem. Może, coś źle robie z tym klonowaniem adresu MAC mógłbyś mi dokładniej napisać jak to poprawnie zrobić? Za pomoc dziękuje.

musisz, wpisać w router MAC adres z karty sieciowej kompa, na którym internet działa, a następnie dla pewności zrestartować modem.

Zrobiłem tak, zresetowałem modem i problem nie znikł.

asdtl.png