Router przerywa połączenie sieciowe


(Pawlo88) #1

Witam, co jakiś czas router przerywa połączenie sieciowe (zazwyczaj wieczorem- podejrzewam  że jest to wina routera, ponieważ jak jestem podpięty bezpośrednio do gniazdka to problem nie występuje). Kiedy następuje rozłączenie kontrolki palą się tak, jakby połączenie nie było przerwane.

 

Pozdrawiam


(Luc3k) #2

Co to za router? I jakie łącze posiadasz?


(Pawlo88) #3

Router to edimax Model N300 Wi-Fi Router, co do łącza to mało precyzyjne pytanie. Prędkość 50Mb, problem występuje przewodowo i bezprzewodowo.


(Dimatheus) #4

Hej,

A jaki to rodzaj łącza? Jaki dostawca?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Jb Krol) #5

Jak jesteś podpięty do gniazdka i nic się nie dzieje to na pewno wina routera. 

Sprawdzałeś czy masz najnowsze oprogramowanie, możliwe że w starszym oprogramowaniu była jakaś dziura, bądź błąd który to powodował (spotykany problem w routerach tp-link)


(Pawlo88) #6

Co masz na myśli z łączem? Dostawca regionalny, Moico

@Rexlu

Nowe oprogramowanie.


(Dimatheus) #7

Hej,

Bardziej chodzi o to, czy do domu masz doprowadzony tylko kabelek sieciowy, czy na przykład kabel koncentryczny i modem od operatora. Tak jest na przykład w przypadku łącz UPC.

Czyli najnowsze dostępne na stronie producenta? Nie zmieniałeś firmware’u na jakieś alternatywne wersje - Tomato bądź DD-WRT?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Pawlo88) #8

Witam,

 

Mam samo gniazdko i router jest podłaczony bezpośrednio do niego.


(Dimatheus) #9

Hej,

Tomato bądź DD-WRT to nie jest oprogramowanie dostępne na stronach producenta. Ale w przypadku produktów Edimax raczej ciężko znaleźć kompatybilne oprogramowanie alternatywne.

Powyższe wygląda na problem z routerem - dlatego najlepiej byłoby sprawdzić czy na innym sprzęcie - chociażby pożyczonym na dzień - będzie występował identyczny problem.

Możesz spróbować też aktualizacji oprogramowania routera. Najnowszy firmware znajdziesz na stronie: http://www.edimax.com/en/support_detail.php?pd_id=507&pl1_id=3. Oczywiście aktualizacji dokonujemy przy połączeniu kablowym i przy użyciu strony konfiguracyjnej urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus