Router rozłącza wifi gdy gram na PC przez kabel


(Azi Majewski) #1

Ponieważ wyczerpała się moja wiedza i nie mam pojęcia co zrobić jestem zdesperowany aby prosić na forum o pomoc.

Sprawa jest taka - Mam PC połączony po kablu z routerem. Po WiFi łączy się laptop. Gdy na PC włączę jakąkolwiek grę mającą opcję online to laptop gubi wifi (Tylko takie gry mam, Fable 3, DIRT 2, NFS World, Wiedźmin 2 o dziwo też) i teraz nie mam pojęcia co robić. Problem powstał nagle, znienacka. Wcześniej mogłem grać i gadać przez skype na laptopie jednocześnie, teraz wifi się rozłącza. Problem dziwny, wiem, ale liczę na pomoc. Zaczęło się w sumie od instalacji Fable 3 wykorzystującego Games for Windows ale ja miałem już gry z GFW i nic się nie działo. Dziwi mnie to że wiedźmin też wywołuje problem. O ile nie ma opcji online to łączy się w celu sprawdzenia aktualizacji i (tak mi się wydaje) autoryzacji cd-keya.

W skrócie:

Urządzenia:

PC połączony z Routerem TP-LINK po kablu

Laptop połączony z Routerem po WiFi

Problem:

Przy włączeniu gry na PC, laptop gubi wifi. Po wyłączeniu gry wifi wraca.

Podjęte próby:

(nie wspominam o resetach kompów :smiley: ) Aktualizacja firmware routera, ustawienia fabryczne, wyłączenie WEP, wyłącznie filtrowania MAC, wyłączenie DHCP i ustawienie statycznego IP.


(Thommy18) #2

Spróbuj odinstalować games for windows i zainstalować jego najnowszą wersję. Najwyraźniej tutaj może być pies pogrzebany, ponieważ GFW ma sporo własnych usług sieciowych. Można też spróbować wyłączyć w routerze funkcje UPNP i protokół IGMP, ICMP. O ile to jest problem samego routera. Czy w laptopie pojawia się rozłączenie z siecią wifi czy jedynie transfer spada do zera ? To też jest ważne.


(Azi Majewski) #3

Jest na pewno najnowsza wersja, spróbuję wgrać jeszcze raz acz to nie jest problem raczej GFW ponieważ wiedźmin nie używa GFW. UPnP jest wyłączone. W laptopie sieć się rozłącza, mimo maks zasięgu. Podczas gry próbując się połączyć laptop krzyczy że "Windows was unable to connect to this network". Sieć jest cały czas widoczna w eterze, ale nie można się z nią połączyć.

Proszę o dalszą pomoc! [-o<