Router TL-WR340GD + udostępnione połączenie

Witam. Zakupiłem router TP-Link TL-WR340GD (nadawczy) z zamiarem zbudowania własnej sieci w domu. Internet odbieram drogą radiową po przez kartę Wi-Fi wkładaną do PCI. Na komputerze stacjonarnym udostępniłem połączenie z internetem i po przez LAN podłączyłem się do Routera. Następnie utworzyłem własną sieć Wi-Fi i rozesłałem jej sygnał po domu, aby móc korzystać z niej na laptopie. Oba komputery widzą się i można wymieniać pliki, ale niema dostępu do internetu na obu komputerach. Odłączenie przewodu, lub wyłączenie połączenia LAN na komputerze stacjonarnym umożliwia powrotne korzystanie z internetu.

Wcześniej łączyłem oba komputery po przez LAN, na stacjonarnym udostępniałem połączenie z netem i wszystko działało bez problemu. Teraz między oba komputery wstawiłem router i zaczęły się problemy. Próbowałem rożnych ustawień, ale dostępu do internetu nie ma. W związku z tym mam pytanie co muszę zrobić aby mieć internet na obu komputerach.

W planach jest zakupienie routera, który będzie odbierał internet zamiast karty wkładanej do PCI. Ale do tego czasu chciałbym jakoś rozwikłać ten problem.

Pozdrawiam.

Rzecz jest w konflikcie adresów IP

Spróbuj podłączyć kabel sieciowy do portu 1 i wyłącz DHCP na routerze. Powinno myślę to coś pomóc

Wielkie dzięki! !!