Router TL-WR543G nie chce wejść na swoją stronę konfiguracyjną

Temat dotyczy Win 7 Pro, w/w routera i przeglądarek IE oraz FF.

Na dowolna inna stronę mogę dostać się bezproblemowo a na konfiguracyjną nie.

Czasem pierwsze uruchomienie routera w danym dniu powoduje że po dłuższym czasie się połączy ale np strona sie zawiesi w trakcie wyświetlania lub po przejściu na kolejną zakładkę ustawień. Kiedyś udało mi się nawet poustawiać i zrobiłem backup ale kiedy dla sprawdzenia puściłem restore to ukazał sie komunikat o złym formacie pliku.

Próbuję najczęsciej na komputerze stacjonarnym połączonym kablem z routerem. Jesli próbuję dostać się na ta stronę konfiguracyjną za pomocą laptopa przez wifi to ku mojemu zaskoczeniu chociaż też zdarza się to bardzo rzadko to jednak nieco częściej niż na stacjonarnym.

Wyżej opisana sytuacja ma miejsce od kilku tygodni. Wcześniej nie było żadnych problemów (chociaż owo wcześniej oznacza tu kilka miesięcy wcześniej).

Wyłączanie routera jest jak napisałem wcześniej mało skuteczne.

Nie rozumiem dlaczego router nie lubi :wink: tylko tej jednej strony… W zasadzie nie musiałbym na nia wchodzić gdyby nie okazało się że sądziedzi siedzieli na moim kanale (6) więc jako wolny chciałem wybrać 11 co akurat mi się udało ale później zaczęły się te kłopoty.

Poproszę o rady…

 

Może zrób mu twardy reset (komputery i inne urządzenia WIFI wyłączone) i ustaw router ponownie i sprawdż teraz na połączeniu kablowym LAN.

 

Jak nie był aktualizowany zrób mu aktualizację jego firmware?

Dzięki za odpowiedź. Reset zrobiłem kilka dni temu. Nie pomógł a w dodatku był problem aby później ponownie dostać się na tamta stronę i przywrócić właściwe ustawienia… no ale udało sie po 2 dniach… Firmware ma aktualne (tzn ostatnie, z 2008, alternatywnych brak). Nie pamiętam (dawno nie robiłem) więc zapytam: gdyby mi sie udało ponownie wgrać to firmware to czy ono nadpisze ustawienia czy tez wyzeruje do fabrycznych?

Powinien nadpisać, ale różnie bywa?

 

Może router kończy swój żywot?

czyli to że router nie chce wejść na jedna jedyną stronę (akurat konfiguracyjną) może oznaczac jego not very happy end?

A to że przez wifi z laptopa udało mi się tam wejśc parę razy jak stacjonarny na kablu odmówił nie rzuca może jakiegoś innego światła… czyli był to przypadek?

Nie mam pojęcia?

 

Jak router sprawny, nie ma żadnego problemu (tym bardziej,że wcześniej było OK) wejść po LANIE do jego strony konfiguracyjnej.

 

Użyj jeszcze innej przeglądarki, wyczyść cache i śmieci z przeglądarek,inne, może stacjonarka zawirusowana?

 

Zobacz, jak masz telefon z WIFI, czy wejdziesz?

Telefon też sie poddal z wejściem na ta stronę. Wirusów brak zreszta zawirusowane musiałyby być takze 3 laptopy :wink: Później przeczyszczę jeszcze cache ale to raczej słaba nadzieja…