Router TotoLink A3002RU Nie działa WiFi 5Ghz

Witam. Dziś kupiłem router TotoLink A3002RU. Podłączyłem go, i ustawiłem wszystkie ustawienia. Telefon znajdywał mi 2 sieci WiFi, jedną 2.4Ghz a drugą 5GHz. Na stronie producenta znalazłem aktualizację firmware dla routera. Pobrałem ją i zaktualizowałem router. Po aktualizacji zrobiłem ustawienia fabryczne i ustawiłem wszystko tak samo jak przed aktualizacją. Problem jest teraz taki że telefon znajduje mi tylko sieć 2.4GHz. Dioda na routerze od sieci 5GHz świeci się. Co może być nie tak? Jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

1 polubienie

Spróbuj poszukać czy może nowsza wersja firmware nie ma jakiegoś buga co może powodować błąd wykrywania sieci. Upewnij się też czy jak robiłeś autokonfiguracje czy czegoś nie pominęła (np. wycieli w nowej wersji jakiś krok).
Aktualizowałeś po przez połączenie przewodowe?

Tak. Aktualizowałem przez kabel. Próbowałem też zrobić downgrade do wersji 1.2 jaką miałem i było to samo. Przeszukałem wszystkie ustawienia i nigdzie nie znalazłem nic sensownego.

Napisz proszę jaki to telefon? Najpierw należałby wyeliminować brak zgodności urządzeń z tą technologią. U mnie na najnowszym firmware nie ma żadnego problemu.

To jakaś podróbka TP-linka?

Bardziej konkurencja, również chińska niż podróbka.

@toones Telefon to Samsung Galaxy S4 LTE (GT-I9505)

zmień kanał z auto na jakikolwiek poniżej 136 kanału

zmień kanał z auto na jakikolwiek poniżej 136 kanału

Myślałem że takie problemy tylko w standardzie 2,4 Ghz (12-14 kanał).

@phantomm Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: Ustawiłem kanał na 48 i telefon wykrył sieć 5GHz. Jeszcze raz dzięki za pomoc :smiley:

Cześć
I jak się spisuje router?

@marcinek1992 A bardzo dobrze. Router nie zacina się i wszystko działa jak trzeba. Nie mam wobec niego żadnych zastrzeżeń

Witam,Czy ten router można ustawić żeby jednocześnie pracował na dwóch pasmach?

tak

Czy ktoś wie jak w tym routerze ustawić sieć wifi dla gości?

Nie wiem czy sam już to znalazłeś, ale jest to dostępne pod Wireless 2.4GHZ/5GHZ -> Multiple SSID

Jak w tym urządzeniu całkowicie wyłączyć 5g?

Zależy na jakim oprogramowaniu.
Np. na TOTOLINK-PWBATNA-A3002RU-Hh-V1.0.0-B20200720.1650 tu:

Tu jest wyłączone.

Oprogramowanie to: TOTOLINK-A3002RU-V1.1.0-B20180416.1741