Router Tp-Link nie reaguje na nic

Witam.

Posiadam router Tp-link TL-WR743ND.

Od jakiegoś czasu mam z nim same problemy.

Zaczął się zacinać i urywać łącze.

Postanowiłem go zresetować i wgrać nowe oprogramowanie.

Po resecie (przyciskiem z tyłu) router na nic nie reaguje.

Nie mogę się połączyć z adresem 192.168.1.1 oraz nie reaguje na ponowny reset i HardReset.

Jak sprawić, aby ten router zaczął działać?

Miałem taki. Po mięsiącu sie popsuł. Rwał łacze potem gubił ustawienia i przestał działać. Oddałem na gwarancji. Teraz mam D-Link i działa super a kosztował połowe tamtego.

Nie “uwaliłeś” go czasem przy instalacji nowego oprogramowania?

Nie. Oprogramowanie działało ale po jakimś czasie przestał działać i na nic teraz nie reaguje.

Może spróbuj się do niego podłączyć przez telnet jakoś, jak się uda to wgrać oryginalny soft i na gwarancję go.

Wgrywałeś oficjalne oprogramowanie ze strony producenta czy jakiś zamiennik? Jeżeli to pierwsze to jedynym wyjściem z tej sytuacji jest oddanie routera na gwarancję.

Wgrałem originalne oprogramowanie Gargoyle

Gargoyle to nie jest oryginalne oprogramowanie tylko alternatywne. Żeby Ci przyjęli go na gwarancje to prawdopodobnie musisz jakoś przywrócić oryginalny soft.

Tylko jak na nic nie reaguje

Niestety, wgrywając nieoryginalne oprogramowanie złamałeś zasady obowiązującej Cię gwarancji. Możesz próbować, czy przyjmą Ci ten sprzęt. Wątpię jednak, aby uznali Ci tą gwarancję (chyba, że nie będą patrzeć na software).

Spróbuj przypisać karcie statyczny adres IP, następnie puść ping na router. Jeśli pakiety dochodzą to wszystko prawdopodobnie zrobisz przez ssh (tj. kasowanie softu, wgranie od nowa).

Pakiety nie dochodzą

A dobrze wszystko ustawiłeś?

 

Powinieneś połączyć kartę sieciową komputera z portem LAN routera. W ustawieniach swojej sieciówki ustaw ręcznie IP na np. 192.168.1.10.

Nic nie działa

Odłącz router na jakiś czas od zasilania, tj. prądu, podłącz ponownie i zobacz czy coś się zmieni. Jeśli problem nadal występuje, to widocznie router jest uszkodzony.