Router TP-Link TD-8816 czy wyłączać z sieci

Posiadam router jak w temacie ,gdy ktoś chce w domu skorzystać na innym komputerze z modemu neostrady .To ja muszę wyłączyć wtyczkę telefoniczną internetu ze Splitter TSE600-CH10 .Czy gasić dodatkowo router czy nie mój sporo się grzeje ,słyszałem ze ma chodzić non stop.Zmiana routera odpada narzazie bo go kupiłem nie dawno a i tak 1mb/s neostrada mi się nie paczy i zastanawiam się nad dostępem radiowym 5,5 GHZ.A neostrada wymaga routera ADSL.

Jeżeli napiszesz gramatycznie i składnie o co Ci chodzi, to postaramy Ci się pomóc. Jak na razie to nie wiadomo o co chodzi.

Czyli krótko ujmując ,czy jak raz czy dwa razy go na dzień wypnę z prądu .To się nic z nim nie podzieje,(nie spali się zasilacz).Ze sprzętem rtv tak się robi i nie ma problemu (nawet wskazane).Troszku głupie pytanie ale szukając opinii na temat routerów w sieci przez google można natrafić na różne błędne opinie (typu gasił na noc router a mu się spalił).A nie pomyślał ze mogła być wada fabryczna.

Wyłączyć można,do tego służy wtyczka.Nie widzę jedynie w tym sensu,wiele na tym nie oszczędzisz.

Ja wyłączam zawsze na noc router, robię tak od 2 lat i nic się z nim nie dzieje niedobrego :slight_smile:

Ale środowisko na tym zyska, o tym już nie pomyślałeś?

Pozdrawiam!

A w jakim celu go wyłączasz, środowisko zyska …

Żeby diody mi nie migały prosto w oczy i żeby nie kusiło kogoś łamać hasło do sieci i routera - wygodniej jest wyłączyć router niż logować się do niego w celu wyłączenia AP :slight_smile:

Zyska na pewno, nie martw się, wyobraź sobie teraz kilka milionów osób myślących podobnie i przelicz sobie niby te niewielką ilość użycia prądu, to wyjdzie niemała liczba ile się go marnuje i ile trzeba go wyprodukować, a to wiąże się z odpadami… Poza tym akurat mi nie wypada nie dbać o środowisko :slight_smile:

Pozdrawiam!

No i wyłączam regularnie i nic się nie dzieje ,a ponoć jak by była burza czy przepięcie na linii mogło by spalić kartę sieciową (a to znacznie większe koszty.Raz mi przez 10 lat spaliło telefon.

Mogłoby - ale karta sieciowa to nie są żadne duże koszty, sporo tańsza od routera.

Nie rozumiem tylko innej rzeczy - po co korzystasz z modemu Neostrady (i to zamiennie z routerem), jeśli masz router, który spełnia tą samą funkcję, a dodatkowo daje możliwość podłączenia wielu komputerów i odciąża komputer?

Kpc21 no do mojego laptopa zmiana karty to byłby większy koszt nisz routera (mam router podpięty pod wejście lan),dałem za niego niecałe 60zł .A po co korzystam z dwóch urządzeń ,bo mam drugiego starego laptopa podpiętego do innego gniazda .A bym musiał dokupić rozdzielacz portu lan do routera .Puki co umowa mi się za parę miesięcy kończy na internet ,więc nie chcę inwestować .Bo jak wiadomo inny sprzęt trzeba zakupić do radiówki ,albo ewentualnie LTE jak ruszy .

Nie ma czegoś takiego jak rozdzielacz portu LAN. Jest switch, ewentualnie hub.

Nie zwróciłem uwagi na to, że ten router nie ma switcha wbudowanego. Ale chyba wygodniej i praktyczniej przełączać kabel sieci komputerowej z routera (podłączany zamiennie do obu laptopów), niż korzystać z modemu USB (gdzie trzeba przełączać kabel telefoniczny) :slight_smile:

Kpc21 no ale ,jak ktoś korzysta w innym pokoju z neta .To dla mnie jest ten sposób wygodniejszy bo miałem dołączony splitter na router i telefon ,postawiłem sobie go na biurku i jak potrzeba to go wypinam .Co ciekawe zgaszony router a gdy kabla nie wypnę ,to modem tp traci synchronizację .A jak zgaszę komputer ,a nie wypnę kabla od modemu.To mam ciut większe ino tłumienie na routerze i chodzi super ,czyli TP linki są lepsze od badziewia zxdsl 852.

Z pewnością. Niby oba “Made in China”, ale TP-Link, w przeciwieństwie do ZTE, nie chwali się tym w logo firmy. Ogólnie TP-Link produkuje niezły sprzęt.

Kilka modemów ADSL podłączonych na jednej linii, nie ma prawa działać (dlatego też do podłączania wielu komputerów tworzy się zawsze sieć lokalną i używa routera). A w twoim wypadku ja raczej winiłbym akurat TP-Linka, jako że blokuje linię.