Router Tp link Td 8950N - aktualizacja oprogramowania

Kupiłem  TD 8950 N i jak na razie dobrze działa. Prędkość maksymalna tak poniżej 4 Mb/s. Mam pytanie tylko czy diody wskazujące miejsce włączenia do portu LAN, dioda od wifi i takie koło z aureolą powinny mrugać bo czasami mrugają? Te dwie pierwsze diody ( zasilania i kreska pionowa z aureolą) na routerze zawsze świecą stałym światłem. Co oznaczają koło i kreska z aureolą? Wg strony konfiguracyjnej routera posiadam oprogramowanie : 1.0.2 Build 140910 Rel.51047 . Czy mam najnowsze czy zaktualizować i jeśli tak to na jakie?

“Co oznaczają koło i kreska z aureolą” - synchronizacja  ADSL. Może  myrgać  w  momencie  kiedy dokokonuje  tej synchronizacji,   

“LAN, dioda od wifi i takie koło z aureolą” - tak mogą  myrgać  jak  wysyłają/pobierają  dane itd 

… odpowiedzi na wszystkie postawione pytania znajdziesz bez problemu tutaj http://www.tp-link.com.pl/download/TD-W8950N_V1.html#Firmware

 

OK odnośnie diod jest opisane, ale nie wiem czy to firmware mam najnowsze bo nazwy są inne i czy strona konfiguracyjna będzie po angielsku?

Lepiej zaktualizuj - oczywiście wybierz firmware zgodne z Twoją wersją sprzętowo. Ja też kiedyś kupiłem tplink - tylko ten biały - musiałem wymieniać na nowy w sklepie - potem problem wrócił - po przeszukaniu internetu - okazało się, że powodem zwiech był wadliwy firmware. Problem objawiał się tym, że po resecie do fabrycznych i skonfigurowaniu dostępu do internetu - wyjście z panelu. Ponowne wejście nie było już możliwe - nie wyświetlała się strona startowa routera - mimo to - internet działał dobrze - ale tylko zwykle przez kilka - max kilkanaście dni. A aktualizacji firmware problemy ustąpiły. Po całej tej zabawie firma tp link u mnie mocno straciła - mimo, że w przeszłości miałem wiele sprzętu od nich.

 

Co do tego jak sprawdzić wersję sprzętową urządzenia proszę tutaj zajrzeć:

 

http://www.tp-link.com.pl/faq-46.html

 

:slight_smile:

 

Mam wersję V1 czyli aktualizować wersję firmware z najświeższą datą? Po aktualizacji muszę od nowa przeprowadzić konfigurację?

Witam w sumie mam ten(TD-W8950N) router od orange i pytanie dla V1.1 mam brać FW pod V1 czy V2 na stronie TP-LINK?? Pytam bo Orange każe ze strony TPL’a i nie wiem jak to jest :frowning:

 

Pozdro.

Mam ten sa router i oryginalne oprogramowanie musisz skonfigurować jeszcze raz.Wiem co pisze producent.

Jednka coś jest nie tak bo nie zachowuje ustawień

Jak masz v 1 to do v1 pobierasz wgrywanie firmware V2 puści ci go z dymem

Super właśnie zaktualizowałem i internet nie działa - wszystkie diody świecą jak powinny. Na stronie  kofiguracyjnej w tej tabelce na czerwono pisze down przy ipv4. Wszystko wpisywałem wg instrukcji szybkiej konfiguracji orange. Firmware dałem ten z  lutego 2016 Teraz strona konfiguracji jest po angielsku wcześniej było po polsku.Pomóżcie bo nie znam się:(

Sprawdź czy nazwe użytkownika wpisałeś Ip6 czy bez

Walczyłem z konfiguracją tego ustrojstwa i jak ci sie uda uruchomić Ip4 to uwierz mi bedziesz miał szczeście wróć do orange firmware Pobierz go stad http://www.orange.pl/kid,4004134906,id,4004813063,title,TPLINK-TDW8950N-aktualizacja-oprogramowania-,article.html?search=active&query=tp link

Wypakuj rara gdzieś

Potem zaloguj do routera Potem Managment Nstepmnie firmware update potem znajdź ten pobrany plik naciśni update poczekaj aż sie załaduje ponownie zaloguj i skonfiguruj zgodnie z instrukcją polski język wróci

 

 

Wpisałem na końcu ipv6 - wszystko wg instrukcji - zresztą przy ipv6 na zielono jest up a przy ipv4 czerwone down Pomoże ktoś ?

Jak chcesz Ip4 to wpisz nazwe bez /IPV6

Poza tym przy 1 rejestracji powinieneś dostać PDF w którym powinieneś mieć pin do usługi oraz adnotacje źe Nazwa użytkownika z IPv6 działa tylko na livbox 2.0

Ok nie wpisywałem IPv6 i nie dawałem opcji jego włączenia przy instalacji i teraz internet jest. Zostawić to tak czy wgrać firmware z podanego przez Ciebie linka? Co to w ogóle jest? Jaka różnica między IPv4 a IPv6? Na którym oprogramowaniu ten router lepiej działa?

Jak wrócisz do orange to skonfiguruj według instrukcji orange jak chcesz sie bawić z oryginalny tp linkiem to się baw ale ja ci nie pomoge bo sam na tym poległe wsensie ja u siebie ip4 odpaliłem ale za żadne skarby świata nie mogłe na oryginalnym firwarze połączyć sie przez IPV6.

A ponieważ mi jest ten nowszy protokół potrzebny A straciłem juź chęci do tego udtrojstwa to wróciłem do orange i na nim siedze.

Jedyne co zauważyłe to to iż przy orange na win 10 musze 2 razy na dzień restartować router

Z racji tego iż nie chce mi sie tego opisywać tu masz Link z czym to sie jeżeli chodzi o protokoły https://pl.wikipedia.org/wiki/IPv6

Nie wykluczone że ja u siebie coś źle konfiguruje na oryginalnym tp linku. Narazie jednak z moich doświadczeń z tym routerem wynika jasno

Możesz działąć na ipv4 To możesz jechać na oryginalnym firmwarze tp linka Chcesz mieć IP6 Muszisz siedzieć na oryginalnym orangu.

Nie wykluczone że kiedyś się jeszcz pobawie i może mi sie uda odpalić ten ipv6 narazie nie mam na takie rzeczy czasu ani chęci

Dzięki za pomoc MariuszListecki  :)Czyli lepiej zostawić nowszy soft dla routera jeśli rodzaj protokołu nie ma żadnego znaczenia dla szarego użytkownika?

Oryginalny orange To bodajrze teraz ma wersje 1.1 A tp link ma już 1.6 napewno jest szczelniejszy więc jak ci ip6 nie potrzebny to wgraj tp linka i go sukcesywnie aktualizuj

Ok wiec tak - ipv6  można włączyć na kazdym sprzęcie którego soft taki protokół wspiera.
Orange pisze, że ipv6 poza oficjalnymi modemami “nie jest wspierany” co znaczy " modem nie ma prekonfiguracji ustawień, nie dajemy supportu i radź se sam" a nie "nie działa"
Manualnie ustawiasz to tak:

Wchodzisz do “Advanced Setup”>Wan service> Edit (ostatnie pole po prawej interfejsu WAN, jesli masz wiecej możesz edytowac tez inne, w zależności od tego na którym chcesz Ipv6)

Poza standardowymi pozycjami  z instrukcji typu mtu, login, hasło z sufiksem /Ipv6 ptaszkujesz u dołu:
“launch Dhcp6 for prefix delegation IAPD” oraz "Enable Ipv6 unnumbered mode"
Następnie w polu z lewej “Ip tunnel” wybierasz “Ipv4 IN ipv6”- Tunnel name - dowolny
Mechanism>DS Lite,
Associated WAN Interface> nazwa interfejsu Wan (jest w polu description w zakładce WAN service, muszą sie zgadzać)

Associated LAN Interface> nazwa Lan, jeśli masz tylko jeden to z reguły LAN/br0
Zaznaczasz pod spodem “automatic” i na koniec Save/Apply
Następnie googlujesz ipv6 test i sprawdzasz czy działa