Router TP-LINK TD-W8901G zrywa połączenia (Neostrada do 10 Mb)

Siemka mam problem z internetem na routerze Tp link TD-W8901G(słaby nie jest, ponieważ kosztował ponad 150zł :))

Router twierdzi, że na tej linii możesz pociągnąć maskymalnie 7616Kb/s czyli około 7,5Mb/s, jednak SNR Margin masz bardzo niski i modem może zrywać połączenie i przy tym tłumieniu linii nie wyciągniesz raczej więcej jak ten 1Mb/s, do tego sporo błędów. Dowiedz się jak daleko jesteś od DSLAM. Jeśli masz jakiś modem adsl od dostawcy, sprawdź jak na nim zachowuje się łacze, jeśli na modemie od dostawcy będzie to samo, zgłoś to dostawcy i męcz ich, aby sprawdzili linię, bo ta linia na chwilę obecną wyciągnie nie więcej jak 1Mb/s i będzie zrywać połączenie. Jeśli linia nie spełnia warunków technicznych do świadczenia usługi 10Mb/s, spróbuj wywalczyć zmianę umowy, albo postaraj się zmienić umowę na niższe parametry, bo po co masz płacić więcej za coś, czego nigdy nie będziesz miał, jednym słowem, po co masz przepłacać.

 

 

Kosztował tyle nie dlatego, że jest mocny, a dlatego, że przeważnie routery z modemem ADSL tyle kosztują.

Dzięki chłopie bardzo mi pomogłeś naprawdę tak właśnie zrobię. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :slight_smile:

ewentualnie sprawdz wszystkie dostepne Ci polaczenia linii telefonicznej. gniazdka, zlaczki, filtry itp. duze tlumienie masz…

Wszystko to było już sprawdzone sprawa wygląda następująco: Dzisiaj był technik sprawdził DOKŁADNIE WSZYSTKO(linie, gniazdka, połączenia) i powiedział że na linii nie ma zakłóceń i 5Mb powinno działać bez problemu z kolei jak powiedziałem mu że Router ma już 4 lata TP-LINKW8901G to powiedział że ten sprzęt już powoli odchodzi na emeryturę i powiedział że równie dobrze może to być wina właśnie routera, ponieważ słaby router może także powodować zakłócenia. Tak więc chcę zrobić OSTATECZNIE TAK:

 

  1. Kupić router jakiś lepszy.

  2. Wymienić kabel na taki jaki proponował technik.

 

I jeśli wtedy będą dalej problemy no to już powiem aby zmniejszyli mi łącze na STABILNĄ PRĘDKOŚĆ (ale wolę poróbować ratować to 6Mb)

 

Tak więc realizujemy punkt 1 “Kupno Routera”:---------Jaki proponujecie kupić router TAKI ABY ŁĄCZE BYŁO STABILNE i aby nie było zakłóceń i rozłączeń…technik doradzał kupno również TP-LINKA ale NOWSZEGO…bo powiedział także że obecny router może nie obsługiwać 6 MB i stąd możliwe rozłączenia…bo tak jak mówiłem na mniejszej prędkości tego problemu nie było. Tak więc proszę was o radę jaki router kupić?