Router TP-LINK TD-W8901G

Posiadam ten router od niedawna i mam co do niego kilka pytań.

1Gdy wyłącze router na przycisku on/off a później go uruchomie to muszę dość długo czekać na połączenie z internetem.Czy to jest normalne i czy ew. można to zmienić w ustawieniach?

2Czy jak mam router to potrzebuje firewalla?Bo gdzieś przeczytałem że nie potrzeba, ale wolę się upewnić.

Jak wynika z instrukcji konfigurując router w menu głównym w opcji Security, można konfigurować ustawienia filtra adresów IP, filtra dla połączeń wychodzących i przychodzących, konfigurację ustawień ochrony rodzicielskiej dla poszczególnych interfejsów LAN i moim zdaniem należy także stosować zaporę sieciową - firewall, która m. in. jak router filtruje pakiety IP ale ponadto monitoruje ruch sieciowy i zapisuje najważniejsze zdarzenia do dziennika i po części pełni funkcję blokującego niepowołany dostęp do komputera a także pozwala np. określonemu programowi na wysyłanie informacji z komputera lub przesyłanie ich do niego przez zaporę bądź szybkie blokowanie wszystkich połączeń przychodzących albo wychodzących.

No to w takim razie pozostaje kwestia pierwsza

Dodane 12.10.2009 (Pn) 19:59

odświeżam