Router tp-link td-w8960n, sieć bezprzewodowa

(materaldo) #1

Witam, zakupiłem wczoraj router tp-link td-w8960n, skonfigurowałem go przez kabel, bezprzewodowo również. Wczoraj internet chodził bezproblemowo. Dzisiaj już mam problem związany z łapaniem sieci bezprzewodowej. Na dwóch komputerach które są oddalone od routera o parę metrów wcale nie znajduje sieci(wczoraj normalnie chodziło). Na routerze ikonka Internet i WLAN cały czas migają, a chyba powinny świecić ciągle. Nie znam się zbyt na tych sprawach. Co mogę zrobić?

*Edit, zapomniałem dodać że mam neostradę 2mb, do tej pory używałem liveboxa 1.

W statystykach sieci znalazłem coś takiego,

Interface

Received Transmitted

typ// Bytes Pkts Errs Drops Bytes Pkts Errs Drops

Ethernet0 75772766 812818 0 0 190592421 762801 0 0

WirelessLAN0 75640275 554042 562 0 658070713 669786 623 0

(Serviskomp) #2

tutaj nie ma wielkiej filozofii

dla neostrady :

VPI: 0

VCI; 35

WAN LINK TYPE: PPPoA

ENCAPSULATION MODE : VC/MUX

PPP USERNAME NAZWA UŻTKOWNIKA

PPP PASWORD HASŁO

WIRELESS NATWORK NAME : wpisujesz swój SSID

NETWORK AUTHENTICATION wybierasz sposób zabezpieczeń sieci najlepiej WPA2-PERSONAL

WIRELESS NETWORK KEY: WPISUJESZ HASŁO ZABEZPIECZEŃ WI FI

klikasz Save potem Reboot i koniec musi chodzić

jeśli nie działa to znaczy ,że coś jest nie tak z routerem zdarza się tak ,że jeśli router jest wyłączany np na noc (w celu zaoszczędzenia energii elektrycznej) traci ustawienia tzn powraca do ustawień fabrycznych

(materaldo) #3

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale jestem studentem, sesja i inne sprawy na głowie, nie było mnie w domu. Chciałem ponowić problem, bo to co było napisane post wyżej robiłem parę razy i nic. Jak konfiguruję na nowo wszystko fajnie, diody świecą, ale później już nie…