Router TP-LINK W543G

Witam. Na początek wiem, iż google nie boli i sprawdzałem wiele tematów, kombinowałem ile się da, ale nie mogę sobie poradzić z tym routerem. TP-LINK W543G.

Próbuję go skonfigurować tak, żeby po prostu rozdzielał sygnał drogą radiową. W sensie jak każdy rozumie, kabel podłączony z modemu do tego routera, kabel zasilający i to wszystko. Jednakże nie mogę za nic skonfigurować tego routera. Niestety nie mam żadnych płytek/ plików instalacyjnych.

Ale do rzeczy. Problem tkwi w tym, iż po zresetowaniu tego routera, podpięciu do niego z modemu kabla oraz podpięciu do niego kabla rj45 do laptopa, wchodząc na 192.168.1.1 wszystko ładnie śmiga. Wybieram wtedy że ma być Router Client , wszystko ładnie widzi, kończy się sukcesem. Laptop “łączy się” z routerem, ale nie mogę przeglądać internetu.

Także prośba do osób, które mogę w prosty/łopatologiczny sposób wytłumaczyć mi, żebym mógł swobodnie korzystać z owego internetu, co muszę konkretnie zrobić. Bo ja po prostu wysiadam w tej kwestii.

Konwal500 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Konfiguracja Wireless Router aby rozgłaszał sieć bezprzewodową.