Router TP-Link wr 543g, a sprawa podłączenia 2 komputerów

Witam! Nabyłem router (model jak w temacie) i mam problem z podłączeniem 2 komputerów. Tzn. komputera i laptopa. Internet mam z mulitmedii poprzez modem motorola SB 5100E. W związku z tym, że jestem “lewy” jeżeli chodzi o konfiguracje sieci, więc zwracam sie o pomoc tutaj, licząc że ktoś mi pomoże… :wink:

Póki co, jestem na etapie: modem podłączyłem do wej/wan w routerze, po czym do we1 w routerze podłączyłem laptopa i…nic tzn. laptop widzi sieć, ale internetu nie ma :frowning: W jaki sposób mam skonfigurować router z laptopem i komputerem, aby wszystko działało jak trzeba.

P.s. szukałem tu na forum i u wujka google ale nie znalazłem opisu tej procedury “krok po kroku”

P.s.1 wszelki osprzęt kablowy posiadam :slight_smile:

Najpiere Quick setup, wybieramy Dynamic IP, potem dalej i dalej.

Potem Network-Lan zmieniamy ip ze 192,168.1.1 na np: 195.168.1.1

po zatwierdzeniu zmiany żeby ponownie aię zalogować przez www treba wpisać ten nowy IP 195.168.1.1

W Network-Wan zaznaczamy Use These DNS Servers i wpisujemy 192.168.1.1 jeżeli już jesteś klientem sieci to prawdopodobnie będzie on właśnie taki, drugi adres musisz sprawdzic sobie już sam, zaznaczamy też opcję: Get IP with Unicast DHCP (It is usually not required.)

Mac Clone klikamy Clone MAC Adres

U mnie z TP-linkiem tak konfigurowałem, powinno działać.

Modem od kablówki zresetowałeś?

Nie mam pojęcia, co robię nie tak :roll: Jeżeli podłączam laptopa przez router to w centrum sieci pokazuje mi, że mam połaczenie sieciowe “2” ale internetu dalej nie ma. Resetowałem zarówno router jak i modem i nic to nie dało. A kiedy połączę laptopa bezpośrednio z modemem, to od razu jest połączenie z internetem, ale przez router internet nie przechodzi :frowning:

1. W jakim trybie ustawiłeś TP-Link.

2. Na pewno wsadziłeś wtyk w wejście WAN routera ?

bogna2009

ad1. nie wiem o co chodzi?

ad2. z całym szacunkiem:

:wink:

Poza tym, w końcu znalazłem coś w sieci, http://barp.internetdsl.pl/hpi/porada6.htm ale… zatrzymałem sie na etapie, gdzie po wpisaniu ip w TCP/IP mam wejść w wyszukiwarkę i wpisać ip - jak mam go wpisać, kiedy internet nie działa?

->normalnie

otwierasz przeglądarkę i wpisujesz w pasek adresu (brak bądź nie internetu nie ma tu znaczenia-łączysz się w ten sposób z routerem/jego konfiguracją a nie siecią Internet)

Skonfiguruj tak jak podalem!!

jest ok! działa wszystko i komputer i laptop