Router TP Link WR340G i rozdział internetu


(marcin6660) #1

Witam.

Posiadam internet z sieci osiedlowej. W domu mam router TP Link WR340G i mam do niego podłączony kablem komputer i uruchomione WiFi. W drugim pokoju mam Dekoder n i PS3 do których chciałbym przesłać sygnał bezprzewodowo. Czy TP-Link TL-WR543G jako Client załatwi sprawę. Przesłałbym do niego sygnał radiowo z WR340G a z niego do n i PS3 kablami ?? Czy to dobre rozwiązanie czy macie koledzy inna metodę i tańszą ???


(Maciej654) #2

Ale skoro masz Tplinka wr340g to rozumiem, że internet idzie już kablem ethernet czyli już ten tp link ci routuje nie potrzebujesz klienta.


(marcin6660) #3

Jest tak.

Kabel który wchodzi mi do mieszkania (Ethernet RJ-45) jest podłączony do Tp Link-a wr340g (WAN). Z niego kablami do komputera i dekodera n , przez Wi-Fi do PS3. Wszystko jest OK. Ale chcę pozbyć się kabla do n i przesyłać bezprzewodowo z wr340g. Podczas pobierania aktualizacji PS3 przez Wi-Fi na 19% wyskoczył błąd połączenia i dopiero jak podpiąłem kabel którym mam podłączony dekoder n aktualizacja poszła 100%.

Chciałbym zrobić to tak że z wr340g idzie sygnał bezprzewodowo do drugiego routera - klienta w drugim pokoju i z niego kablami do n i PS3.


(Maciej654) #4

skoro tak chcesz to możesz kupić i drugiego tplinka takiego jak teraz masz. Ale co do tego zatrzymania aktualizacji, masz ustawione DHCP, albo spróbuj od nowa skonfigurować router bez podłączania kabla do n-ki tylko od razu po wi-fi.