Router TP-LINK z WPA2 rozłącza WiFi (bez zabezp. działa)

Witam,

Zakupiłem kilka dni temu router TP-LINK TL-WR740n , skonfigurowałem zgodnie z instrukcją obsługi i wszystko działa, internet na PC przez kabel jest zawsze, zasięg WiFi w całym mieszkaniu (120m2). Problem w tym, że gdy router ma ustawione zabezpieczenia WiFi (WPA2) to gubi sieć a bez zabezpieczeń wszystko działa idealnie w całym mieszkaniu. Router v4 z najnowszą możliwą wersją firmware, podłączam tylko telefon Sony Ericsson Neo V.

Co może być tego przyczyną? Czy to normalne? Czy bezpiecznie jest korzystać z WiFi bez zabezpieczeń? Czy mogę jakoś ukryć swoje WiFi i udostępnić internet tylko dla mojego urządzenia? Czy to zapewni mi jakiekolwiek bezpieczeństwo?

Pozdrawiam.

Spróbuj takiej konfiguracji - LINK - wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji.

Dziękuję za odpowiedź, niestety nie pomogło. Wygląda to tak, że zasięg wciąż jest (choć czasami i ten się urywa), ale router przestaje przesyłać pakiety do telefonu.

@Edit

Udało mi się rozwiązać problem. Musiałem pobrać nieoficjalny firmware DD-WRT wersję z dnia 20.07.2012r. - najnowsza jest w fazie beta i też to nie działa. Póki co wszystko działa stabilnie (od godz 12 co już mogę nazwać sukcesem, gdyż wcześniej wytrzymywało to max kilka minut). Na szczęście więc okazało się, że to nie wina hardware a software.

Swoją drogą niezłe lenie/nieuki pracują w TP-LINK, skoro musieli to za nich naprawić użytkownicy.