Router, ustawienia adresu MAC - internet przerywa, wifi

WItam,

Mam problem ze swoim internetem, ciagle przerywa mi polaczenie. Nie na dlugo, bo doslownie kilka sekund, ale to jest bardzo denerwujace. Przykladowo, ciagle rozlacza mnie na gadu gadu, albo zeby wejsc na jakas strone czesto musze klikac w nia dwa razy, bo za pierwszym razem nie idzie. To samo jest w grach np. LOL, czekajac na przeciwnikow rozlacza mnie i w ogole nie moge wejsc do gry. Mysle ze chodzi o ustawienia w routerze i moze u mnie w laptopie alepewny nie jestem.

Umowa o internet jest na adres mac… Nie znam sie na rzeczy ale adres mojej karty sieciowej jest inny niz WiFi nie wiem czy tak powinno wlasnie byc.

Na routerze jest ustawione tak:

MAC Clone:

WAN MAC Address: 04-7D-7B-A9-1D-4D <— na ten adres jest podpisana umowa i to adres mojej karty sieciowej

Your PC’s MAC Address: 9C-4E-36-03-73-24

I jeszcze jest na routerze zakladka LAN i tam jest tez jakis MAC:

54-E6-FC-F4-27-4E

Ja juz nie wiem jak to powinno byc ustawione, internet jest dzielony na 3 laptopy i tylko u mnie przerywa. Co moge zrobic zeby to jakos naprawic?

Dodane 07.02.2013 (Cz) 13:18

Pomoze ktos?

Jak na reszcie działa to jest to problem z Twoim komputerem a nie routerem.

To nie jest adres Twojej karty sieciowej tylko adres MAC routera.

To jest adres Twojej karty sieciowej. Sprawdź na innych komputerach ich adresy MAC także różnią się od adresu na, który jest podpisana umowa.

Jak nie łączysz się za pomocą kabla to ta zakładka jest Ci zbędna.

NIe, to nie jest problem z komputerem. Moje wifi dziala doskonale z innymi sieciami. Normalnie laczy i nie przerywa tylko u mnie tak jest. Dodam ze w umowie jest ze internet trzeba miec przez kabel i nie mozna go dzielic ale znajomi odkryli taki myk zeby normalnie przez router go podzielic u wszystkich dziala tylko nie u mnie. Jakas zmiana w rejestrze…