Router w miejsce modemu - podłączę bez problemu?

Witam. Posiadam internet 6 (7,4) Mb/s z Netii świadczony na liniach TP. Mam system operacyjny Windows 7 Ultimate 64bit, i dlatego dołączony do usługi modem Sagem F@st 800 nie działa (instaluję sterowniki po wyłączeniu wykrywania ich cyfrowych podpisów, a gdy tylko komputer wykryje modem, następuje blue screen i restart).

W związku z tym postanowiłem korzystać z internetu za pośrednictwem routera TP-Link ADSL 4-port TD-8840T , który kupię ofc na własną rękę.

W tym Sagemie procedura łączenia była prosta, wyjaśniona w instrukcji i założona przez dostawcę internetu. Tutaj będzie chyba inaczej. Kilka łatwych pytań w związku z tym:

  • w jaki sposób podłącza się ten router? Przez USB? Jeśli inaczej - czy moja płyta główna (ASRock 870iCafe R2.0) posiada potrzebne złącze?

  • czy będę musiał instalować jakieś sterowniki do niego?

  • czy będę mógł się bez problemu łączyć z internetem za pośrednictwem innego sprzętu niż ten, który dostałem od Netii?

  • czy ten router w ogóle będzie działał przy moim łączu?

Dzięki z góry za pomoc.

Dopóki jest to router ADSL zadziała. Połączenie z PC odbywa się przez kabel Ethernet lub przez wifi (jeżeli masz takową kartę). Co do konfiguracji - wszystko jest w manualu:

http://instrukcja.pl/i/konfiguracja_neostrady_na_routerach_tplink_td8840t_td8840tb