Router WAN TPLINK, modem ADSL TPLINK i neostrada.. problem!

Witam,

Mam wielki problem, jeśli chodzi o rozdzielenie internetu.

Zakupiłem przez przypadek zły router (tp-link WR340G), który posiada tylko WAN i WIFI, a ja do neostrady potrzebuje ADSL.

Zatem dokupiłem jeszcze modem tp-link 8816) z ADSL2+. I teraz tylko sie zastanawiam jak mam połączyć modem z routerem?

Tam gdzie jest ADSL wkładam kabel od telefonu, a tam gdzie jest Lan wkładam sieciówke od komputera i nie mam juz miejsc w tym modemie! To jak mam polaczyc modem z routerem?

Dziękuje za przeczytanie i prosze o pomoc w tej sprawie.

Witam.router ma wbudowany modem ADSL.Jeśli włożyłeś kabelek RJ11 czyli linie telefoniczną i kabelek Lan RJ45(router-komputer) to wystarczy że otworzysz przeglądarkę i wpiszesz w pasek adresu http://192.168.1.1 i otworzy się okienko z podaniem loginu i hasła.Domyślnie jest to admin i admin.Skonfigurujesz go sobie pod zakładką QUICK START(chyba tak) i podajesz tam login,hasło i VPI / VCI = 0 / 35.robisz restart i powinno śmigać.Jak chcesz więcej kompów podłączyć kablem to musisz dokupić switch(rozgałęźnik LAN).

powodzenia :smiley:

Łączysz tak:

  1. rj-11 w modemie do linii tel

  2. lan modemu do portu wan routera (ten pierwszy przy antenie podpisany WAN)

  3. pod lan routera podłączasz dopiero komputer

@Willy

Router TL-WR340G nie ma modemu

http://www.tp-link.com/english/soft/200943083466.pdf

Łączysz tak:

  1. rj-11 w modemie do linii tel

  2. lan modemu do portu wan routera (ten pierwszy przy antenie podpisany WAN)

  3. pod lan routera podłączasz dopiero komputer

i bedzie wszystko dzialac?

wyglednemu chyba zależało na uruchomieni wifi i dlatego napisał, że kupił nieodpowiedni sprzęt.

a mam jeszcze jedno pytanie, bo kupilem to wszystko nowe i jest tutaj jakis nowy kabel adsl (tzn ma dwa kabelki tylko), a moje kable maja cztery.

moze ktos mi napisac tym symbolem jak rj-11 jak sie nazywa kabel adsl ten nowy z dwoma kabelkami?

ja opisałem router tp-link td 8816 :stuck_out_tongue:

http://www.dipol.com.pl/router_tp-link_adsl_annex_a_td-8816_N2906.htm

rj11 to przewód telefoniczny

Nie sprawszałem td 8816 :frowning:

no tak, a jak nazywa się ten nowszy kabel ADSL (bo jam ma stary, gdzie widać cztery kabelki), który posiada tylko dwa kabelki - zielony i czerwony? bo musze taki kupić, gdyż w zestawie dali tylko 1m.

skoro mam modem i router to po co mi jakis rozgaleznik?

Kabel adsl to rj11(ten z telefonu, 2 przewody) a dsl z którego korzysta się do tworzenia sieci lan to rj45(router - komputer << 4 przewody) ;p

edit

@up po prostu musisz mieć rj11 do podłączenia do gniazdka telefonicznego, jeśli zależy ci na miejscu to musisz kupić dłuższy, ale zawsze możesz go postawić gdzieś indziej ;]

no i tak nie moge znalezc takiego z dwoma “żyłami” na allegro :confused:

telefoniczny to 2 lub 4 żyły, pełny lan 1GB/s to 8 kabelków (i tyle ma standartowy przewód)

4-żyłowy jest po prostu przewidziany do urządzeń wymagających 2 linii telefonicznych, więc taki kupuj. 2-żyłowy jest tańszy i dlatego dodają go do podstawowego wyposażenia :smiley:

aukcja

wyniki

edit no tak pomyliłem się miało być 4pary xD

ja bym obydwa urządzenia sprzedał na allegro i kupił Router WIFI z ADSL+ ponieważ z dwoma sprzętami jest dużo więcej “zabawy” poza tym bardziej Ci neta przymuli

domugug nie wprowadzaj w błąd skoro nie masz pojęcia. Przeczytaj cały temat i się wypowiadaj.

witam zrobilem tak jak trzeba (mimo ze ten modem nowy tplink nie dzialal, wogole nie czytal adsl, wzialem stary modem).

jednak nastepuje konflikt ip z drugim komputerem i jak to naprawic?