Router Wi-Fi i Wireless USB Adapter do niego


(Woocash304) #1

Witam!

Nie dawno zamowiłem w Aster opcje bezprzewodowego dostepu to internetu. Panowie przyszli, stary modem zabrali, postawili nowy. Gdy próbuje połączyc sie laptopem do stworzonej juz sieci bezprzewodowej okazuje się, że laptop nie ma wbudowanego adaptera Wi-Fi. Stąd moje pytanie: jaki Wireless USB Adapter Będzie pasował do jakiegos chinskiego no-name'a: YAGAL (poprawka: Yagal to podajże polski dystrybutor bądź importer tego urządzenia, nazwa producenta to Ambit http://www.ambitbroadband.com

Proszę o szybką odpowiedź.

@EDIT: Czy taki adapter będzie pasował? http://allegro.pl/item421056602_tp_link_tl_wn321g_karta_wifi_usb_livebox_tp_wys24h.html

Wiem że to trudne pytanie bo nie podałem za dużo informacji na temat tego modemu bezprzewodowego, nie dostałem zadnej instrukcji, karty cze czego kolwiek.

Otrzymałem sam modem, podstawke pod niego oraz płyte ze sterownikami na ktorej rowniez nie ma niczego co moglo by mi sie przydac.


(Stasiek1240) #2

Nie wolisz karty na PCMCIA?

Np. http://allegro.pl/item415242700_karta_w ... 18dbm.html

Ta co podałeś też może być, ale sądzę, że wygodniejsza jest ta co podałem bo nie wystaje tak jak USB.


(Micoud81) #3

jeżeli ma być pod USB weź taką EdiMax EW-7318USg obsługującą szyfrowanie WEP, WPA oraz AES.

Ale jeśli masz jej używać w laptopie, to zdecydowanie nie będzie to wygodne rozwiązanie. Weź lepiej coś pod PCMCIA EdiMax EW-7108PCg. Bardzo dobra karta.


(Woocash304) #4

stasiek1240 , Vendor43 , wielkie dzieki za pomoc. Poszedłem za Waszą radą i zakupiłem w Sferis'ie właśnie ten adapter za 50zł. Wszystko pieknie działa i śmiga. Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdro