Router Wi-Fi z modemem

(system) #1

Stoję przed kupnem routera. W szczególności zależy mi na dobrym modemie adsl, bo mój sagem już nie wyrabia (ciągłe zwiechy itp.). Router ma połączyć dwa kompy i w przyszłości jednego lapka. Jeden komp połączony będzie kablem (będzie udostępniał drukarkę), drugi na chwilę obecną także kablem (za pół roku chciałem puścić go na Wi-Fi), lapek wiadomo, też po Wi-Fi. Mieszkanie w bloku. Sygnał do drugiego kompa musiałby przejść przez jedną żelbetonową ścianę i ewentualnie przez jedną działową. Zastanawiam się nad tym czy warto mi pakować się w 802.11N. Czy zasięg jest znacząco większy? Czy opóźnienia i straty przesyłanych pakietów danych są dużo niższe?

Wybrałem początkowo następujące modele:

802.11n:

• Linksys WAG160N

• D-Link DSL-2740B

802.11g:

• Linksys WAG200G

• Netgear DG834G

• D-Link DSL-2640B

Który z nich lepszy, bardziej stabilny itd. Jeżeli są jakieś inne propozycje to proszę pisać.

(Marekglapa) #2

WAG200G nie polecę ponieważ spaliły mi się dwie sztuki w miesiąc. Mam teraz WAG54GS, chodzi już ponad pół roku ale czasami się głupio zachowuje. Przeważnie łapie zawieszki.

(wacek) #3

A będziesz miał kartę sieciową (WiFi) zgodną z tym standardem ??

Bo jeżeli nie to nie ma sensu

@Damarus

viewtopic.php?f=15&t=268192

(efazeti) #4

ja mam WAG200G-EU i nie narzekam :slight_smile: mogę go spokojnie polecić :slight_smile:

(system) #5

Myślę, że wezmę tego Netgear'a DG834G. I jeszcze mam pytanie, jaką kartę sieciową byście polecili mi do tego. Wolałbym jakąś na usb, ale jeżeli znacznie to zmniejszy jakość, wydajność połączenia to może na pci.

(system) #6

Również polecam ni NETGEAR, używam 2 lata i 0 problemów. A co do karty, to również możesz coś z tej firmy wybrać lub którąś z tych :arrow: http://sklep.vobis.pl/oferta/sieci/kart ... lista.aspx. Można jeszcze na allegro popatrzyć na coś tańszego, ale moim zdaniem oszczędność i tak wyjdzie potem na jaw.

Pozdrawiam :wink:

(Jarek N.) #7

Ja posiadam Linksysa WRT54GC-EU i jestem bardzo zadowolony, mam go pół roku i ani razu mi się nie zawiesił, net chodzi szybko na Wi-Fi z notebookiem Toshiba. Polecam super sprzęt z gwarancją na 36 miesięcy.