Router wifi do 100zł


(Grzech U007) #1

Witam

Czy znajdę jakiś dobry router w tej cenie? Mam neostradę i chcę rozdzielić internet między PCtem a Lapkiem.


(Micoud81) #2

a do łącza w jakiej technologii? LAN/kablówka, ADSL ?


(Grzech U007) #3

Do Neostrady


(Stasiek1240) #4

http://www.apollo.pl/store/show_detail/44533 -> z WI-FI

http://www.apollo.pl/store/show_detail/34517 -> kablowy


(Grzech U007) #5

Interesują mnie tylko routery z WiFi. Ten Tp link jest ciekawy. Mam jeszcze jedno pytanie: czy router wifi lepiej podłączyć do pc przez kabel i stworzyć taki AP dla laptopa czy kupić kartę WiFi?


(Novy66) #6

Ja polecam ruter wi-fi firmy Linksys który sprawuje się świetnie, ma bardzo dobrą przepustowość i niezawiesza się często (zazwyczaj przy ściąganiu) jak TP Link. Posiadam ruter wi-fi Linksysa od 6 miesięcy i tylko mi sie raz zawiesił (był słaby transfer, ale net chodził) wystarczyło tylko wyciągnąć wtyczke z kontaktu i ponownie włożyć i wszystko powróciło do normy. Linksys daje równieżj 3 lata gwarancji. Tylko do 100 zł nowego nie dostaniesz, lepiej dołożyć i kupić porządniejszy sprzęt.


(Stasiek1240) #7

Jak Twój PC ma gniazdo Ethernet to lepiej chyba przez kabel, a tylko dla notebooka udostępniać WI-FI z routera. A jak nie masz karty sieciowej w PC to kup jakąś tanią bezprzewodową i wszystko pociągnij przez WI-FI. :slight_smile:

EDIT:

Też bym polecał coś jeszcze wyskrobać z portfela i kupić produkt porządnej, sprawdzonej firmy.


(Grzech U007) #8

Mam kartę Ethernet w swoim komputerze stacjonarnym, więc właśnie pomyślałem żeby zrobić tak jak napisał stasiek1240 , czyli podłączyć router do PCta przez kabel, a połączenie bezprzewodowe zostawić dla laptopa. To pewnie będzie najlepsze rozwiązanie. Co do kupna lepszego sprzętu to jak na razie nie mam więcej funduszy. Spróbuję uzbierać jeszcze ze 100 zł i kupić Linksysa WAG200G-EU. Czytałem o tym modelu bardzo pozytywne opinie.


(Stasiek1240) #9

@Grzech_u Co do Linksysa WAG200G to już nie wiem, który raz to pisze, ale naprawdę super maszynka z niego i prosta konfiguracja, więc każdy sobie poradzi.