Router wpsółpracujący z modemem

Witam

Mam bezprzewodowy internet w Play, modem to huawei na USB. W domu posiadam 2 komputery. Chciałbym rozprowadzać sygnał wifi na te 2 komputery oraz, aby ta sieć była zabezpieczona WPA. Jakie polecacie routery do tej misji i czy to w ogóle możliwe? Cena do + / - 70pln używki, mile widziane linki do Allegro. Pozdrawiam i czekam na odp.

Hej,

Ogólnie potrzebujesz routera 3G bądź routera, który umożliwia podłączenie i rozdzielenie sygnału z modemu 3g, czyli routera 3G Ready. Wszelkie propozycje takich urządzeń dostępne na Allegro znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź. Wyszukałem interesujący mnie router - Sapido RB-1632. Czy nie miałby on problemów, aby połączyć się z komputerem za ścianą (kartongips) ? Pokoje są postawione równolegle, dzieli je ściana.

Hej,

Maleństwo to naprawdę jest, ale przynajmniej można postawić na biurku i nie będzie zawadzać. :slight_smile: Szkoda, że nie ma antenki zewnętrznej, choć 2dBi dla antenki wbudowanej nie jest szczególną tragedią. Jeśli faktycznie pokoje oddzielają tylko ściany kartongips, nie powinno być najmniejszego problemu z zasięgiem. Sam posiadam router TP-Link’a z anteneą zewnętrzną o zysku 3dBi i sygnał przechodzi przez 4 grube ściany żelbetonowe, a i tak jakość połączenia w tym najdalszym punkcie pozwala na komfortowe serfowanie po sieci. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus