Router wr 543g, sieć jest, internetu nie ma

Niezbyt rozumiem tę wypowiedź.

Skoro Twój laptop łączy się poprzez WiFi z siecią to z laptopa zaloguj się do routera i zobacz co tam masz enabled :wink:

Serwer proxy ok w sensie, że nie używasz czy że dobrze skonfigurowany? Kabel sprawny? Jeśli tak, to jaki rodzaj kabla - prosty czy krosowany? Karta sprawna? To, że działa i się świeci nie oznacza, że nie jest popsuta (kiedyś miałem taki przypadek).

Pozdrawiam!

kabel jest ok,(wcześniej działał) serwer proxy nie używam, karta działa, bo połączenie jest właściwości prot. (TCP/IP) - zaznaczone opcje - uzyskaj IP aut. uzyskaj DNS aut., poł. lokalne stan: - połączono, aktywność wysłano 70, odebrano - 0

Co mam sprawdzić enabled? (moge zalogować się do routera przez laptopa) 8)

Masz sprawdzić filtrację po numerach MAC. Moze byc tak, że dostęp do neta mają tylko urządzenia legitymujące sie takim MACiem jaki jest na liscie.

na liście wygląda to tak:

tp_1_1_min.png

jeżeli o to chodzi :roll: A jeżeli tak, to w jaki sposób sprawdzić filtrację po numerach MAC ?

blackcross , załóż jeszcze jeden temat z tym problemem (były już 3) to zarobisz żółtą kartkę. Dwa wątki połączyłem, trzeci poleciał do kosza.

Dzięki wszystkim za pomoc =D> Poczytałem, posprawdzałem, zresetowałem router i modem, po czym ponownie quick-step’em przez kompa skonfigurowałem i wsio śmiga jak należy ![-o<