Router z modemem, możliwie niedrogi

Witam, niestety u siebie w domu nie mam dostępu więc ograniczony czasem nie mogę poświecić za dużo czasu na szukanie po forum i Googlach, tym bardziej, że nie znam się za bardzo na routerach.

Poszukuję routera jakiejś przyzwoitej firmy (D link, linksys), koniecznie z modem ADSL (korzystam z usługi Emil Junior, Multimedia Polska) oraz gniazdami RJ45, bo w przypadku zgrywania większych plików pomiędzy komputerami bezprzewodowo będzie to trwało wieczność.

Nie miałem do czynienia z routerami więc wolę od razu zapytać czy można zabezpieczyć sieć w routerze posługując się jakimś spisem MAC adresów, bo w sieci będzie 1 komputer na stałe i jakieś 2 okresowo?

Jestem w stanie na router wydać maksymalnie 200zł.

Z góry dziękuję za propozycję.

Jeśli chodzi o wybór routera - ciekawie prezentuje się w tym przedziale cenowym Linksys WAG54G2. Osobiście używam od ponad roku w domu Pentagram 6331-6. Nie mam z nim większych problemów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim szyfrowanie WPA-2 oraz odkręcana antena. Zasięg też jest całkiem niezły - spokojnie pokrywa cały dom, a nawet taras. Wada - problemy z przekierowywaniem portów. Oprócz tego cały czas pracuje stabilnie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - utworzenie listy adresów MAC oczywiście jest jakimś zabezpieczeniem. Praktyka pokazuje, że uzyskanie tychże adresów i przypisanie identycznych na komputerze atakującego nie stanowi problemu. Podobnie z szyfrowaniem - stosowanie WEP/WPA nie jest złe, ale również ich obejście nawet niedoświadczonej osobie nie powinno zająć więcej niż 15 min. Najlepszą metodą zabezpieczenia sieci Wi-Fi jest po pierwsze - filtrowanie komputerów via adresy sprzętowe, po drugie - szyfrowanie WPA2, po trzecie - nierozgłaszanie nazwy sieci (SSID).

A czy coś takiego jak ADSL i ADSL2+ ma jakieś znaczenie?

TP-LINK W8901G