Router z modemem VDSL TP-Link TD-W9980 potrzebna opinia

Witam!

Potrzebuję zakupić nowy ruter z wbudowanym modemem VDSL

Do rutera będzie wpięte kilkanaście urządzeń

  • 2x smart TV do oglądania filmów i zdjęć z serwera DLNA
  • Synology - jako serwer multimediów - po kablu
  • Stacjonarny PC - po kablu
  • 2x smartphone
  • 2x laptop
  • tablet
  • drukarka
  • kindle
  • Dekoder satelitarny

(jeden z laptopów, kindele i drukarka używane okazjonalnie)

Łącze internetowe do 76Mb/s przeważnie speed test pokazuje około 50-60Mb/s

Mój dotychczasowy router dość często się zawiesza, odnoszę wrażenie że się po prosty zapycha i co dwa trzy dni muszę go restartować. Od nowego routera chciałbym aby miał dobrą przepustowość był stabilny i miał możliwość skonfigurowani połączeń VPN. Chciałbym skonfigurować połączenie VPN z zewnątrz do Synology. Bonusem była by możliwość utworzenia sieci dla gości.

Upatrzyłem sobie kilka:

Najbardziej wpadł mi w oko TP-Link TD-W9980 ze względu na cenę i nawet się udałem do sklepu aby go zakupić ale jak sprzedawca usłyszał ile chcę pod niego podpiąć to stwierdził że będzie za słaby że ten ruter to maks do 10 urządzeń.

Miał ktoś z was styczność z tym routerm? czy nada się do mojej domowej sieci? Czy lepiej zainwestowaź w tego ASUSA ?

A może zna ktoś coś lepszego w podobnej cenie do TP-Linka?

Z góry dzięki i pozdrawiam

ja bym routera z modemem nie brał lepiej jest podłaczyć od modemu do routera kablem. Zaleta jest tego taka że routery xdsl są bardziej uniwersalne możesz sb wgrać open wrt który ma dobre wsparcie z interfensem lucy oczywiscie i masz wtedy stabilny i wydajny router. Podejrzewam że bez problemu wystarczy ci : 

Raczej bym wolałem 2w1. Wgrywać softu raczej nie będę aż tak się na tym nie znam. Czytam coraz więcej po sieci o tym TP-Linku TD-W9980 i jest sporo pozytywnych opinii. Chodzi mi o to czy on da radę z ponad 10 urządzeniami. Tak naprawdę to nigdy 10 na raz nie jest włączonych. Przeważnie synology + 1TV i 2 kompy i to między tymi urządzeniami jest ciągła wymian plików.

Witam!

No i zakupiłem nowy ruter. Ze względu na cenę i to że ruter posiada wszystkie opcje które chciałem zdecydowałem się na TP-Linka TD-W9980.

Ostatecznie podpoiłem 14 urządzeń. Jak na razie wszystko dział jak należy.

  • Stacjonarny komp + synology na kablu
  • kilka tabletów, laptopów, czytnik i drukarka na 2,4Ghz
  • TV i smarphony na 5Ghz

Dużo większa przepustowość i dużo większy zasięg od poprzednika. Zrobiłem prosty test. włączyłem film (duże pliki oba około 5GB) na obu TV z syonology i zacząłem kopiować duże pliki między laptopem a stacjonarnym i wszystko w najlepszym pożądku. Poprzedni router zapychał się podczas oglądania filmów na 2 TV i musiałem go restartować.

Poza tym niesamowicie prosta i intuicyjna konfiguracja. Są też predefiniowane ustawienia dla niektórych dostawców internetu.