Router

czy jest mozliwosc kupienie routera z wyjsciem usb zebym na jednym kompie mial neta przez usb a na drugim przez karte sieciowa bo tylko na jednym komputerze posiadam

Większość routerów ma jedno wyjście USB. Instalujesz odpowiednie sterowniki i wtedy komputer myśli że pomimo tego iż wszystko jest podpięte poprzez USB to system wyświetla to tak, jakby zostało połączone kartami sieciowymi.

Wszystkie kable i płytke ze sterownikami dostaniesz przy zakupie routera.

Witam,

Nie mam pojęcia, a czy nie lepiej kupić kartę sieciową za 15 PLN i nie kombinować z routerem?

Jeśli router ma taką możliwość to nie ma sensu dodatkowo wydawać pieniądze na kartę sieciową :wink:

czytalem cos w sklepach i byly jakies wyjscia usb a ja mysle ze latwiej jest przez router podzielic internet niz przez lan

port USB zwykle służył do konfiguracji routera ale pewnie da sie cos z tym zrobić

zwykly router raczej udostepnia a nie dzieli, dlatego wlasnie gdy ktos kozysta z p2p to pozostali w sieci nic niemoga zrobic z lagiem

nierozumeim stwierdzenia “dzielenia internetu przez lan” chodzi ci o dzielenie internetu przez komputer w sieci na dalsze sieci i komputery przez emulacje routingu?

Zapewne nie chodzi o emulację routingu, na ten temat można mówić przy połączeniach w różnych rodzajach sieci.

Jak widać jesteś naładowany wiedzą z CISCO.

W routerach, o których tu mówimy (zdecydownie innych niż routery CISCO), port USB służy do połączenia z komputerem, jak i oczywiście do wejścia do konfiguracji, ale na pewno nie służy jedynie do owej konfiguracji.

Oczywiście, że prościej i zdecydowanie łatwiej jest podzielić łącze poprzez router niż poprzez udostępnienie przez inny komputer, który w tym przypadku działa jako serwer.

Router z modemem i swichem może mieć wyjście USB lub RJ45 lub dwa takie gniazda do połączenia z dostawcą. Jednak, jeśli router ma dwa wyjścia, to należy pamiętać, że nie można jedneczośnie podpiąć sie do dwóch wyjść, należy korzystać albo z jednego albo z drugiego, w innym przypadku można uszkodzić router.

Pozdrawiam

:okulary: