Routing - jak wykonać

Witam.

Jak ustawić router żeby działał jak router a nie switch. Mam zrobić sieć z routerem i 2 kompami. IP routera jest 192.168.0.1. Jak mam poustawiać maski , brame i Ip kompów. Czy włączać DHCP?

Proszę o pomoc

Router bez niczego powinien działać jak router. :lol:

DHCP powinno być już uruchomione.

Nic nie musisz ustawiac upewnij sie tylko żeby w kompach było automatyczne pobieranie IP. Jesli lączysz sie przez wifi to tylko wpisz sobie nazwę sieci i zabezpiecz ją koniecznie.

A szukanie nie boli i nie gryzie :wink:

Jeśli to jest router, który może służyć jako przełącznik, np. Linksys WRT54G to popatrz w ustawieniach jak to zmienić. Router powinien mieć fabrycznie przydzielony IP i maskę, jęsli zmieniałeś ją ręcznie to ustaw IP dla routera i maskę podsieci prawdopodobnie 255.255.255.0 :slight_smile: Natomiast jeśli masz dość sporą ilość komputerów w sieci to wygodniej jest używać serwera DHCP do przydziału adresów IP ale to już zależy ja tam sobie wolisz.

Pozdrawiam!

Rozumiem a jak powpinać wtyczki LAN i WAN? Bo kolega powpinał tak że działa mu jak switch i dlatego właśnie sie pytam. Router bodajże D-Link DIR-320

Kabel od internetu podpinasz pod port WAN a komputery podpinasz do portów przełącznika lub bezprzewodowo jeśli router posiada wbudowany punkt dostępu (Access Point).

Pozdrawiam!