Rower tak do 700PLN

(walker123) #1

Mam rower, wpakowałem w niego troszkę chęci i kasy - działa. Ale dalej nie ma sensu...

Jaki polecacie rower tak do 500, 700zł albo troszkę więcej?

Rower ma się nadawać do jazdy po lesie, i ogólnie po mieście i wszędzie gdzie można...

[Fajnie by było gdyby wytrzymał skok tak do 1M xD]

Co do ramy to sztywna, co do kół to jakieś mocniejsze.

Moim rowerem najdalej pojechałem 31KM, więcej bym się nie odważył - Dlatego przyda się nowy, bardziej niezawodny*.

Aktualnie podoba mi się Thorn Mojave 2008 ; zdjęcie

*bo mój ma około 10 lat, nie jestem 1-szym właścicielem

(Alou) #2

Raczej nie poskaczesz sobie na rowerze do 700zł(nawet skoki do 1 metra)

Sam ostatnio się o tym przekonałem :confused:

Musisz poszukać sobie jakiś rowerów wyczynowych

(Kkorniak) #3

Z tego co widzę to ten Thor to mi się w ogóle nie podoba. Szkoda pieniędzy - to będzie zła inwestycja i marnie wyglądająca.

Teraz jak się zaczyna wiosna ciężko trafić za takie pieniądze sensowny rower, najlepiej kupować jesienią kiedy są wyprzedaże - wtedy obniżki są wielkie i za całkiem małe pieniądze można mieć solidny rower.

Tego co sam znalazłeś Ci nie polecam.

W tej cenie to co najwyżej rower nadający się do jazdy po parkach, lasach - skoki raczej szybko spowodują zniszczenie takiego rowerka.

Maksymalna cena to jaka - 1000zł? Bo mało ściśle napisałeś a szukać kilkakrotnie mi się nie chce... :lol:

(walker123) #4

No kasy nie mam teraz ^^ zależy ile będę miał... 800zł mogę wydać, ale wiecej to nie wiem.

Od razu zaznaczę że jezdze rekreacyjnie :stuck_out_tongue:

-A mnie się podoba, wzmacniane felgi, grube opony 2,30 2x tarczówki.

Ale na moje rower do 800zł musi mieć sztywną rame, bo dają takie słabe że przy skoku z metra słychać to dobicie.

PS

Ten fajny?

http://www.allegro.pl/item364263077_hit ... c_21_.html

(Kkorniak) #5

Powiedzmy, że dużo lepiej niż ten Thor tylko, że- rama stalowa, z dość słabą geometrią.

No i jeszcze bardzo dziwna rzecz którą zauważyłem na zdjęciu 4. Zwróć uwagę jak idzie kabel od kierownicy do hamulca tarczowego....... Przedniego.

Tak jakoś bardzo wystaje, odstaje od reszty..... :shock:

21 biegów jak na te czasy to też trochę mało, ale powinno wystarczyć do jazdy rekreacyjnej.

Ogólnie to sądzę, że w obecnym czasie wiosennym to nic dużo, znacząco lepszego nie znajdziesz...

A coś takiego?

http://www.allegro.pl/item364979010_pol ... _0zl_.html

Bez tarczówek, ale jak sam powiedziałeś to jeździsz rekreacyjnie, więc tarczowe hamulce nie są do niczego Tobie potrzebne.

http://www.allegro.pl/item362372048_oka ... munie.html

(walker123) #6

Wiem wiem, ale tarczówki są teoretycznie lepsze...

Co do biegów to styknie mi siedmiorzędowa z tyłu + 3 z przodu w zupełności.

Racja, ale idzie to zrobić chyba.

Ten co podałeś fajny, a tarczówki zawsze można kupić... w V-Brake zawsze się ścierają, a przecież obręcz też dostaje, jak mam óseme to muszę od razu odłączać, w tarczowych na ósemie do domu dojadę.

(Kkorniak) #7

Wiesz co z tego rysunku nie można nic wywnioskować...

Tu się liczy można powiedzieć każdy stopień...

Ale nie masz czym się przejmować - jakąś geometrią ramy - to jest raczej ważniejsze dla osób jeżdżących zawodowo, wyczynowo.

Co do Vbrake to się klocki ścierają, obręcz też obrywa - chociaż teraz obręcze stoją na wysokim poziomie wytrzymałościowym.

Przy tarczach też trzeba wymieniać klocki, i od czasu do czasu tarcze same też.

Wszędzie są plusy i minusy :smiley:

(walker123) #8

http://www.northtec-bike.com/mtb/index.php

A te rowery Northtec klasy MTB? Mi się bardziej podobają od rowerów Kross.

(Kinemator) #9

Widać po zakresie cenowym, że firma zaczyna tworzenie rowerów i wyglądem próbuje przyciągać klientów(dlatego wciskają mechaniczne tarczówki i udają górale za kilka tysięcy). Jest jeden rower za 4 tys a reszta do 1500. Sensowny producent ma pokryty większy zakres cen - czyli ma coś za 2 tys, 3 tys itd. Lepiej zdecydować się na jakiegoś sprawdzonego producenta.

(Kkorniak) #10

Mi się te rowery stylistycznie w ogóle nie podobają. Ale jak wiadomo to jest kwestia gustu.

Podaj który Ci się najbardziej podoba a spojrzy się na jego osprzęt.

(walker123) #11

Fakt że piszą że rama nie jest taka jak powinna, ale to wszystko zależy od modelu.

(Czarna Owca Qwerty) #12

Widziałem twój temat na bikeforum. Tam Ci na pewno lepiej doradzą, bez obrazy dla forumowiczów :stuck_out_tongue:

(walker123) #13

No ja teraz nie kupuje i tak... :stuck_out_tongue:

Chciałem się jedynie zapoznać z tematem bardziej.

(walker123) #14

[sory za odkop]

Ale byłem laikiem wtedy, nie cytuje i nie komentuje tego co pisałem... xD Ale:

Dla tych co też nie są jeszcze "w temacie" tak jak ja byłem, to na prawdę szukać for typowo stworzonych pod daną tematykę, tam Was naprowadzą, żebyście nie odwalili buby :slight_smile: (kasa i zdrowie :P) Koniec, pzdr.