Rower tak do 700PLN

Mam rower, wpakowałem w niego troszkę chęci i kasy - działa. Ale dalej nie ma sensu…

Jaki polecacie rower tak do 500, 700zł albo troszkę więcej?

Rower ma się nadawać do jazdy po lesie, i ogólnie po mieście i wszędzie gdzie można…

[Fajnie by było gdyby wytrzymał skok tak do 1M xD]

Co do ramy to sztywna, co do kół to jakieś mocniejsze.

Moim rowerem najdalej pojechałem 31KM, więcej bym się nie odważył - Dlatego przyda się nowy, bardziej niezawodny*.

Aktualnie podoba mi się Thorn Mojave 2008 ; zdjęcie

*bo mój ma około 10 lat, nie jestem 1-szym właścicielem

Raczej nie poskaczesz sobie na rowerze do 700zł(nawet skoki do 1 metra)

Sam ostatnio się o tym przekonałem :confused:

Musisz poszukać sobie jakiś rowerów wyczynowych

Z tego co widzę to ten Thor to mi się w ogóle nie podoba. Szkoda pieniędzy - to będzie zła inwestycja i marnie wyglądająca.

Teraz jak się zaczyna wiosna ciężko trafić za takie pieniądze sensowny rower, najlepiej kupować jesienią kiedy są wyprzedaże - wtedy obniżki są wielkie i za całkiem małe pieniądze można mieć solidny rower.

Tego co sam znalazłeś Ci nie polecam.

W tej cenie to co najwyżej rower nadający się do jazdy po parkach, lasach - skoki raczej szybko spowodują zniszczenie takiego rowerka.

Maksymalna cena to jaka - 1000zł? Bo mało ściśle napisałeś a szukać kilkakrotnie mi się nie chce… :lol:

No kasy nie mam teraz ^^ zależy ile będę miał… 800zł mogę wydać, ale wiecej to nie wiem.

Od razu zaznaczę że jezdze rekreacyjnie :stuck_out_tongue:

-A mnie się podoba, wzmacniane felgi, grube opony 2,30 2x tarczówki.

Ale na moje rower do 800zł musi mieć sztywną rame, bo dają takie słabe że przy skoku z metra słychać to dobicie.

PS

Ten fajny?

http://www.allegro.pl/item364263077_hit … c_21_.html

Powiedzmy, że dużo lepiej niż ten Thor tylko, że- rama stalowa, z dość słabą geometrią.

No i jeszcze bardzo dziwna rzecz którą zauważyłem na zdjęciu 4. Zwróć uwagę jak idzie kabel od kierownicy do hamulca tarczowego… Przedniego.

Tak jakoś bardzo wystaje, odstaje od reszty… :shock:

21 biegów jak na te czasy to też trochę mało, ale powinno wystarczyć do jazdy rekreacyjnej.

Ogólnie to sądzę, że w obecnym czasie wiosennym to nic dużo, znacząco lepszego nie znajdziesz…

A coś takiego?

http://www.allegro.pl/item364979010_pol … _0zl_.html

Bez tarczówek, ale jak sam powiedziałeś to jeździsz rekreacyjnie, więc tarczowe hamulce nie są do niczego Tobie potrzebne.

http://www.allegro.pl/item362372048_oka … munie.html

Wiem wiem, ale tarczówki są teoretycznie lepsze…

Co do biegów to styknie mi siedmiorzędowa z tyłu + 3 z przodu w zupełności.

Racja, ale idzie to zrobić chyba.

Ten co podałeś fajny, a tarczówki zawsze można kupić… w V-Brake zawsze się ścierają, a przecież obręcz też dostaje, jak mam óseme to muszę od razu odłączać, w tarczowych na ósemie do domu dojadę.

Wiesz co z tego rysunku nie można nic wywnioskować…

Tu się liczy można powiedzieć każdy stopień…

Ale nie masz czym się przejmować - jakąś geometrią ramy - to jest raczej ważniejsze dla osób jeżdżących zawodowo, wyczynowo.

Co do Vbrake to się klocki ścierają, obręcz też obrywa - chociaż teraz obręcze stoją na wysokim poziomie wytrzymałościowym.

Przy tarczach też trzeba wymieniać klocki, i od czasu do czasu tarcze same też.

Wszędzie są plusy i minusy :smiley:

http://www.northtec-bike.com/mtb/index.php

A te rowery Northtec klasy MTB? Mi się bardziej podobają od rowerów Kross.

Widać po zakresie cenowym, że firma zaczyna tworzenie rowerów i wyglądem próbuje przyciągać klientów(dlatego wciskają mechaniczne tarczówki i udają górale za kilka tysięcy). Jest jeden rower za 4 tys a reszta do 1500. Sensowny producent ma pokryty większy zakres cen - czyli ma coś za 2 tys, 3 tys itd. Lepiej zdecydować się na jakiegoś sprawdzonego producenta.

Mi się te rowery stylistycznie w ogóle nie podobają. Ale jak wiadomo to jest kwestia gustu.

Podaj który Ci się najbardziej podoba a spojrzy się na jego osprzęt.

Fakt że piszą że rama nie jest taka jak powinna, ale to wszystko zależy od modelu.

Widziałem twój temat na bikeforum. Tam Ci na pewno lepiej doradzą, bez obrazy dla forumowiczów :stuck_out_tongue:

No ja teraz nie kupuje i tak… :stuck_out_tongue:

Chciałem się jedynie zapoznać z tematem bardziej.

[sory za odkop]

Ale byłem laikiem wtedy, nie cytuje i nie komentuje tego co pisałem… xD Ale:

Dla tych co też nie są jeszcze “w temacie” tak jak ja byłem, to na prawdę szukać for typowo stworzonych pod daną tematykę, tam Was naprowadzą, żebyście nie odwalili buby :slight_smile: (kasa i zdrowie :P) Koniec, pzdr.