Równorzędne korzystanie z ustawień w Windows 8 i Windows 7

Witam,

Zainstalowałem Windows 8 Customer Prev i śmiga :slight_smile: System jest na innej partycji. Żeby mieć łatwy dostęp do dokumentów, zmieniłem ścieżkę dostępu. Jednak do pełni szczęścia brakuje mi możliwości “uwspólnienia” ustawień programów (Opera, AQQ). Chodzi mi o to, by np. każda nowo dodana strona do ulubionych w Operze w Windows 7, była widoczna podczas używania Opery w Windows 8 i odwrotnie. Myślałem nad umieszczeniem Windowsa na tej samej partycji, tak by Windows 8 korzystał z katalogu users Windows7, jednak tu widzę problem w postaci folderów Program files i Data files. A może istnieje jakaś inna możliwość łatwego korzystania przez dwa systemy z jednych ustawień?

Z Operą będzie najprościej. Podczas instalacji, wybierz wersję Portable i będzie niezależnie od systemu działała. Do zainstalowanej Opery Portable przenieś pliki z profilu użytkownika C:\Użytkownicy\Inventer\Dane Aplikacji Tam gdzieś jest \Opera\Profile.

Dobrym sposobem w operze jest również korzystanie z funkcji opera link (taka mała chmurka w lewym dolnym rogu ) i wybraniu w opcjach tego co cię interesuje do synchronizacji np. zakładki ,szybkie wybieranie , notatki , hasła itp. wtedy to wszystko jest dostępne pod każdym systemem czy komputerem a także telefonem .

Dzieki za propozycje, ale wiem o Operze Link (swoją drogą czasami ta funkcja ma problemy z działaniem). Chodzi mi o “uwspólnienie” ustawień większości aplikacji, jakich używam w Win7. Myślałem, że MS wypuszcza jakiś program lub w systemie nie-RTM udostępnia funkcję pozwalającą korzystać z nowego, próbnego i starego, stabilnego Windowsa bez paprania się z pilnowaniem ustawień programów w obu systemach. Opera to jeden z wielu programów.

nic takiego nie istnieje…

OPERA - jest możliwość zainstalowania OPERY w postaci “Instalacja USB” Wtedy tworzy się wersja portable i możesz używać jej gdzie chcesz. Ba nawet zgrawszy ja na pendriv’a będziesz miał swoje hasła / zakładki / ulubione / ustawienia wszędzie gdzie chcesz…

AQQ - używam WTW, ale wiem że też jest wersja PORTABLE.

W każdym przypadku konieczne jest przeprowadzenie NOWEJ instalacji (zalecane), a jeśli chcesz mieć archiwum i takie tam, to po prostu musisz sobie importować.

Ok, dzięki, wersje portable wydają się być najsensowniejszym wyjściem :slight_smile: