Rozbieramy Acer Aspire 5739g

Witam. Na wstępie powiem że nigdy nie rozbierałem laptopa i nie podejrzewałem że jest tam aż tyle śrubek do odkręcenia. Planuję wyczyścić radiator, od tylnych klapek nie ma do niego dojścia, trzeba wyjąć całą płytę główną i tutaj zaczynają się schody.

Odkręciłem śrubki z tyłu, te widoczne od razu, te od klapek, pod baterią i tą pod dyskiem twardym, zdemontowałem klawiaturę i odkręciłem śrubki pod nią, odpiąłem taśmy i w tym momencie stanąłem. nie umiem zdjąć części obudowy bo blokuje mnie takie coś

http://imageshack.us/photo/my-images/411/img7490l.jpg/

Jak to odpiąć? Trzyma mnie jeszcze jeden kabel, ale z nim chyba nic nie zrobię, bo nie ma dostępu do żadnego jego końca ale z tym jakoś dam sobie radę

Od razu spytam by nie skręcać laptopa za każdym razem gdy chcę o coś spytać:

Co z wejściami na słuchawki i mikrofon? Gdy próbowałem lekko ruszać płytą główną wydawało mi się że trzymają się mocno w obudowie

Będę musiał odkręcać napęd dvd? też wydawał się przykręcony do pływy głównej.

Nie ma jakiegoś prostszego dojścia do radiatora?

http://www.manualowl.com/m/Acer%20Compu … ual/114491

A zwykle takie coś się kończy wizytą w serwisie. Ludzie kiedy sie nauczycie laptop to nie komputer stacjonarny niektóre elementy można bez odrobiny doświadczenia uszkodzić. Tasiemki które łacza płyty główne z innymi elementami nie są takie mocne, złączki tych tasiemek są delikatne i bardzo często widzę je połamane poprzez nieumiejętne “otwieranie”.

Na tą chwilę około 90% laptopów wymaga totalnego rozkręcenia aby dostać się do systemu chłodzenia.

Chyba wywołałeś wilka z lasu. Skręciłem laptopa i było tak, że komputer się włączał ale nic nie pojawiało się na ekranie, ani żadnego dźwięku. rozkręciłem by zobaczyć jeszcze raz teraz jak podłącze zasilanie kontrolka świeci słabo co chwile przygasając i coś cyka. Macie jakieś pomysły gdzie szukać usterki czy po prostu oddać do serwisu?

“Cyka” twardy dysk. Pozostałe objawy też wskazują na niego.

Wątpię by nieumiejętne nawet rozkręcenie laptopa uszkodziło dysk. Sprawdź czy wszystkie taśmy i wtyki są dobrze podpięte, nie są uszkodzone. Jeśli uważasz, że jest ok a laptop się nie włącza - oddaj do serwisu. Nie opłaca się więcej kombinować jeśli chcesz by laptop zadziałał.

Laptop w serwisie, gość mnie nastraszył spaleniem procka, ale wątpię. mało pasty nałożyłem. zobaczymy co powie jak rozkręci