Rozbudowa IBM T23

Witam :slight_smile: Planuję rozbudowę mojego ibm thinkpad t23, aktualnie jego stan wygląda następująco :

Windows xp sp3 pro

procesor pentium III 1,13 Ghz

256 mb sd-ram pc 133 ( w dwóch slotach, w każdym po 128 mb )

napęd dvd

dysk 30 GB

karta graficzna 16mb

bateria ( właśnie zamówiłem nową o pojemności 4400)

dokupiona karta wi-fi tp-link umiejscowiona w slocie pcimcia

Podczas pracy na systemie xp z uruchomionym ms wordem i exelem + google chrome + winamp + gadu gadu + Google Deskopt = zużycie procesora wynosi około 50 - 70 % więc myślę że jest ok, problemem są ramy, są zdecydowanie za bardzo obciążone, myślę o rozbudowaniu, chciałbym dokupić jak na razie kość 512 mb i wrzucić ją do jednego slotu + 128 pozostałe, z czego jedno 128 sprzedam :slight_smile: w sumie ram wyniesie około 640 mb, aktualne zapotrzebowanie wynosi 228/255 mb, więc z ram’em troche licho. Myślałem także nad rozbudową dysku, pytanie jaki dysk ? Myślałem o 160 gb ATA. Laptopa zakupiłem w cenie 550 zł

Kwota którą mam do dyspozycji

dysk - ok. 150 zł

ram - ok. 100 zł

bateria - 200 zł

_____________________

całość 450 zł

Co myślicie o takiej rozbudowie, czy warto ? Laptop jak dla mnie wystarczający, nie gram w żadne gry, używam narzędzi biurowych, internetu, oglądam filmy i słucham muzykę. Nie wydaję mi się aby sprzedanie tego laptopa i dołożenie tych 450 zł, co dało by około 1000 zł wystarczyło by na zakup laptopa w dobrym stanie z podobnymi parametrami, mojego T23 mam w b. dobrym stanie, dokupiłem do niego windowsa xp w wersji oem, dlatego nie chce zmieniać systemu np. na windows 2000.

Czy mój leciwy IBM t23 będzie działał w następującej konfiguracji ?;

Windows xp sp3 pro

procesor pentium III 1,13 Ghz

640 mb sd-ram pc 133 ( bank pierwszy 512 mb pc 133, bank drugi 128 mb pc 133 )

napęd dvd

dysk 160 GB

karta graficzna 16mb

bateria

dokupiona karta wi-fi tp-link umiejscowiona w slocie pcimcia

Proszę o wszelkie sugestie co do myśli mojej rozbudowy,

pozdrawiam Mbeat

W sumie to wychodzi taniej niż kupienie odrazu takiego ale stary laptop może mieć ograniczenie do 80GB na dysku ):

Sprawdź jaką masz płytę główną i zobacz czy ona obsługuje 160GB ^^