Rozbudowa komputera na podstawce 1155, Używane części

[quote=“baciany, post:20, topic:519888, full:true”]
170 zapis 550 odczyt. Nie robi szału na pierwszy rzut oka. Co powiecie o tych:

Co do procesora co myślicie o czymś takim:

Niestety ten i5 nie za tani jak na używany. Czy warto któryś z tych i3 inwestować mając Pentium G620 obecnie? Nie wymagam za dużo jak powiedziałem. Jedyna gra jaka ma działać to DIABLO 3 na MAX Detalach. Obecnie pocesor 100% zasobów nawet zużywa i potrafi przyciąć. Najchętniej nie przekraczał bym bariery 250-300zł za procesor.
[/quote]Nie patrz na tabelki podane w sklepie i to jeszcze tyczące się prędkości liniowych tylko.
Przede wszystkim wybrałem 370, bo jest na MLC i ma 3 lata gwarancji.
Jak chcesz się więcej dowiedzieć, polecam test SSD.

I5-2400 jest szybsza. Tak do 240 zł mógłbym spokojnie polecić. 270, to faktycznie drogo. Osobiście, przy takich cenach sprzętu używanego wymieniłbym platformę na nową. Ten Pentium jest niesamowicie słaby! Ma fizyczny tylko jeden rdzeń. Dla porównania I3 ma 2, I5 ma 4. Ale to nie tylko tego kwestia.
Jak tylko Diablo 3, to brałbym 2400.

Nowa platforma to Pentium G4560 i mamy “milion” leszy sprzęt, ale i musiał bym płytę zakupić oraz RAM. Procesor 270+płyta 230+ram jakieś 240zł. 840zł mamy, plus SSD i mamy ponad tysiac złotych a to nie o to tutaj chodzi niestety.
i5-2400 cieżko znaleźć taniej. 270 to najniższa oferta jaką zlokalizowałem na ten moment.
Z testu wynika ze Silicon Power S55 120 GB nawet nieźle sobie radzi. Mogę taki mieć za 180zł. co myślicie?

[quote=“baciany, post:22, topic:519888, full:true”]
Nowa platforma to Pentium G4560 i mamy “milion” leszy sprzęt, ale i musiał bym płytę zakupić oraz RAM. Procesor 270+płyta 230+ram jakieś 240zł. 840zł mamy, plus SSD i mamy ponad tysiac złotych a to nie o to tutaj chodzi niestety. i5-2400 cieżko znaleźć taniej. 270 to najniższa oferta jaką zlokalizowałem na ten moment.

Z testu wynika ze Silicon Power S55 120 GB nawet nieźle sobie radzi. Mogę taki mieć za 180zł. co myślicie?
[/quote]hehe, dlatego też napisałem, że do Diablo 3 wystarczy starszy sprzęt. W kalkulacje nie wliczyłeś sprzedaży obecnego zestawu. Gdybyś chciał w coś więcej pograć i nowego, to nie tylko procesor zrobiłby różnicę, ale też chociażby DDR4 w dualu.

Jeżeli jest na MLC, to okay. Bardzo fajna cena.

Tylko ile ja dostane za obecne komponenty? Procesor G620 patrząc na Allegro to 30-50zł. Płyta główna z piszczącymi cewkami pewnie też nie dostane wiecej jak 50-100 jakimś cudem. Powiedzmy że 100zł do odzyskania jeśli ktoś to kupi. Jak to się mówi “Du** nie urywa”. Zacznę od Dysku myślę bo to podstawa żeby w ogole cokolwiek się szybciej wczytywało. I trzeba polować chyba na i5-2400 nic innego nam nie zostaje.
Silicon podobno ma pamieć TLC jeśli o tym mowa. A WD który też mogę mieć troche taniej nie mam pojęcia.

Coraz więcej osób polca mi SSD Transcend SSD370 128GB albo Sangisk SSD Plus. Martwi mnie w nich tylko niska wartość zapisu w przeciwieństwie do np. dysku od WD :confused: Ktoś kto używa powiedział bym jak się to spisuje w praktyce?

Co myślicie o takim procesorze? http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-3250-sr0yx-3-50ghz-lga-1155-i6714546470.html#thumb/2
Ciężko o dziwo znaleźć coś sensownego do 300zł. Wszystkie i5-2400 które znajduję nie mają nawet tygodnia gwarancji. Nie wiem jak z awaryjnością procesorów ale trochę się boję. Nowy i5-2400 znowy 439zł ;/

Moim zdaniem nie ma co się bać kupna używanego procesora,z doświadczenia nie miałem nigdy żadnych problemów z używanymi procesora.Jak już to ja bym się bał kupić używaną płytę bo to różnie z nimi bywa.Co do procesora to lepiej brać jak już i5 bo wiadomo mocniejsza.Co do tej i3 z linku to wybór należy do Ciebie ja osobiście bym wolał kupić coś nowszego.

Witam ponownie. Od tamtej pory nic nie zmieniłem i postanowiłem znowu wziasc się za temat zmian.
Podsumowywujac mam:
Plyta: Gigabyte GA-H61M-S2PV
Ram: Kingston KVR1333D3N9/4G 1.5V
Procesor: Intel Pentium G620
Grafika: MSI GT 750 Ti Low Profile
Zaiacz: HEDY-500 ATX

Potrzebuje sprzętu głównie do zastosowań biurowych: Excel, Outlook, Chrome A także rozrywkowe multimedialnych: Visual studio, blender, gimp, proste gry.

Chcial bym dokonać modernizacji w okolicy 500zl. Moje propozycje:
Procesor:


Wiecej RAM:

SSD:

Co myślicie? Czy taki sprzęt da rade?
Myślałem o alternatywnie w postaci nowej podstawy i procesora Athlon 200ge lecz z tego co czytałem to skok wydajności przy zmianie był by nie wielki A za to musiał bym szykować ponad 100zl (wliczając w koszty również zasilacz i obudowe).

Czekam na jakieś opinie :slight_smile: