Rozbudowa PC czy konsola

(8radek8) #1

To mój kolejny post na temat konsoli i pc, ale ostatni. Chciałbym się was jeszcze doradzić co mam zrobić. Mam taki dylemat zaczynam dopiero odkładać pieniądze i niewiem czy przeznaczać na rozbudowę komputera czy zbierać do konsoli next-gen.

P.S Teraz mój komputer posiada takie elementy:

Procesor Core 2 DUO 6400 2,13 Ghz

Grafika: Winfast Leadtek PX 7600 GS 256MB DDR2

Pamięć: GOODRAM 1GB DDR2

Do wymiany napewno grafika + dokupienie pamięci, tylko niewiem co zrobić, poradźcie.

Pozdrawiam.

(matty24) #2

Ja bym rozbudowywał kompa. W sumie na kompie też pograsz.

(witek-pl) #3

Do bezstresowego grania (na kilka lat) kosola ale... gry na konsole są drogie.

Co do rozbudowy: 1GB ramu jeszcze by się zdało, no i karta też do podmianki, po nowym powinno nieco potanieć... suma sumarum tańsze ale tu uwaga: najnowsze gry, robione pod nieistniejace karty (czyli takie które pomimo swej mocy i tak okazują się za słabe) i tak będą chrupać...

(Karmelitos) #4

Kup konsole. Radze ci kupis PS3. Bo tam tez mozesz sobie linuxa zaistalowac wiec tez jak komputer... a parametry ma super, polecam :slight_smile:

(Krzysztofnawrot) #5

Ja bym jednak rozbudował kompa. Procesor troszkę podkręcić :stuck_out_tongue: Dokupic RAM do 2 GB (jakieś szybkie z OCZ czy Geil) no i karte wymienić na mocniejszą, typu 8800GT

(8radek8) #6

2:2, ciężki wybór

(Blazejwitowski) #7

3:2 ja za komputerem

nie wiem jaki masz zasilacz i płyte ale proc jest niezły; ramu sie dokupi giga a karta jeszcze na troche starczy....

(walker123) #8

Stać Cię na gry na konsole? :slight_smile:

Jak tak to kup...

Ale w zasadzie masz na tyle dobrego kompa że karta graficzna i będzie śmigać.

(Krzysieek88) #9

Ja też jestem za rozbudową kompa...

Jak wyżej, do tego jeszcze 1GB ramu, i gitara :stuck_out_tongue:

(8radek8) #10

ok a jesli nie mam na płycie gł. SLI to mogę to zakupić?:

http://allegro.pl/item286019348_galaxy_ ... _wawa.html

jeśli tak to ta karta + 1 gb ramu na ile mi starczy??

płytę gł. mam Gigabyte 965P-S3

(Cekol1) #11

nie starczy ci jak chcesz grać w nowe gry to przynajmniej kup 8600 ale sonic+ i już będzie lepiej ale też na wysokich detalach sobie nie pograsz

(8radek8) #12

ok, dzięki za doradzenie to zaczne zbierać jeszcze więcej kasy żeby nie zmieniać tego kompa co 2 miesiące

jeszcze raz dzięki

a jeszcze tylko jedna rzecz:

1. na co mam patrzeć przy zakupie grafiki żebym nie trafił na jakiegoś "bubla"

2. co jest lepsze 2 karty w sli dajmy na to http://allegro.pl/item285785871_evga_gf ... sklep.html czy jedna np. http://allegro.pl/item287405858_palit_8 ... _wawa.html

(D@widoS) #13

Lepiej wziąść jedną a pożądną na dzień dzisiejszy, ten 8800 i tak w większości gier będzie wydajniejszy niż 8600 w sli 8) , a na przykład za rok jak gry będą w pełni wykożystywać SLI dokupisz drugą 8800.

(Krzysztofnawrot) #14

Palit 8800GT 512MB 600/1800

W linku wyżej masz kartę palita za 871,99zł + gra Tomb Raider Anniversary. Bierz tą grafikę i się nawet nie zastanawiaj. :slight_smile:

(Cekol1) #15

nieeeeeeeeeee poczekaj jeszcze z miesiąc to ceny powinny w miare spaść chyba że ci się gdzieś spieszy i nie masz co z kasą robić i na dodatek lubisz ją tracić

(piotrekplay) #16

z takim podejściem to byśmy siedzieli jeszcze na amigach czekając aż PCty stanieją :lol:

cwaniak :x

spadną ale nie więcej niż o 10-20zł :stuck_out_tongue:

król OC to to nie jest ale do 3GHz na E6400 powinieneś się dobić

jaki zasilacz (marka, moc) ?

jaki fundusz?

do tego trzeba płyty z SLI 16x-16x które raz że są drogie, dwa że nie opłacalne w chwili obecnej (nforce 680i nie obsłuży proców 45nm) a na płytki nforce 780i trzeba trochę poczekać jeszcze

za rok? za rok to 8800gt może zostać wycofane ze sprzedaży, nie wiadomo co Nvidia zrobi, ma w 2008r wprowadzić G100 które będzie ze 3x szybsze od G92 przy niższym poborze mocy (tylko ciekawe jakie będą ceny :lol: ) więc lepiej o rok w przyszłość nie wybiegać...

(Cekol1) #17

tak ale teraz wiadomo że mają stanieć po nowym roku więc po co ma przeplacac skoro za pare dni będom tansze nie koniecznie o 10-20 zł a moze więcej warto poczekać w dzisiejszych czasach przynajmniej jak dla mnie każdy grosz się liczy :stuck_out_tongue:

(Pawel Pieczyrak) #18

Ja na twoim miejscu kasę przeznaczyłbym na rozbudowę kompa. Ale jeśli żyłka gracza jest u Ciebie na tyle mocna, że ciągle śledziesz nowe tytuły i lubisz wielogodzinne "rozwalanie" kolejnych gier to polecam kupić konsolę.

(8radek8) #19

jak tak czytam inne fora to doszłem do wniosku że jedyną rzeczą jaką opłaca sie kupić (chodzi mi o nowe konsole) to chyba jest tylko i wyłącznie wii chociaz moge się myslić

ten x360 to ciągle piszą o awariach to już się sam pogubiłem czy to jest do gier czy nauki naprawiania sprzętu o ps3 to nie pisze bo to to już wogóle 1500 zł + 200 zł za gierke szkoda gadać

(Fokusmick) #20

dobre dla maluchów

tylko, że najczęściej piszą to ci, którzy tylko coś tam słyszeli a g wiedzą, mam drugiego x360 (pierwszy z pierwszej serii) i śmigam już drugi rok bez żadnych problemów.

Konsola działa ok. 12h dziennie.......