Rozbudowa RAM-u na płytce GA-K8NS


(system) #1

Otóż... Mam zamiar rozbudować ilość pamięci RAM w moim komputerze. Musi być ona zgodna z płytką Gigabyte GA-K8NS, a więc DDR400/333/266, 184 piny (i prockiem AMD Athlon 64 2800+, jakby kogoś to interesowało). To udało mi się ustalić na podstawie znalezionej specyfikacji. Do tego układ/układy nie mogą kolidować z istniejącą już pamięcią, mianowicie - DDR PC3200 (200 MHz) 2.5-3-3-8 w ilości 512 MB. Jako że nie posiadam wystarczającego doświadczenia, jeśli chodzi o rozbudowę pamięci RAM, nie czuję się na siłach, by od ręki, w ciemno wziąć jakąś pamięć. Słyszałem jednakże, że nowa pamięć powinna być jak najbardziej podobna do starej. Ale nie wiem, w jakich dokładnie czynnikach. Postanowiłem jednakże poszukać wśród pamięci RAM i wstępnie wybrałem:

  1. http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/P ... ,id,45345/

2.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,21980/

3.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,17708/

I tu zwracam się do Was o poradę... Czy powyższe pamięci nie kolidowałyby z obecnymi podzespołami? Jeśli tak, to oczekiwałbym (prosząc wręcz :))


(system) #2

Dokup taką samą kość 512 - PC 3200 , wystarczy. Kombinacja z różnymi typami kości zazwyczaj nie wychodzi dla kompa dobrze, a i jakiejś różnicy również nie będzie. 1 giga RAMu to nie jest mało.


(Mgdp) #3

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,12780/

jezeli bedziesz mial problem z dokupieniem takiej samej, wez sobie ta, w zupelnosci Ci wystarczy i bez problemu pojdzie na CL 2.5


(system) #4

Ale przeciwwskazań do kupienia więcej, tj. np. 1 GB nie ma? Bo jednak przydałoby się więcej, jak na moje wymagania. http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,15370/

może być?


(efazeti) #5

a jesteś pewien że 1GB w sumie Ci nie wystarczy?

nie ma za bardzo sensu inwestować w DDRy


(system) #6

Jesteś świadom, że nie warto. Ale nie ma wyboru za bardzo, musiałbym wymienić płytę, a to mi się niespecjalnie opłaca, szczególnie że jest b. dobra. Kupiłbym 512, gdyby nie to, że jest jeszcze jeden cel - etapowe (konieczne podzespoły) umożliwienie bezproblemowej gry w nowsze tytuły (np. Wiedźmin, Gothic III, Crysis, Ghost Recon: AW, najnowszy Elder Scrolls), gdzie czasem w wymaganiach są nawet 2 GB, ale myślę, że na 1,5 jakoś pójdzie.


(efazeti) #7

nie wiem czy nie masz za słabego procka jak na te gry

lepiej zbieraj na nowego kompa


(system) #8

Mam, na pewno. Dlatego mówiłem, że etapowo chcę wymieniać. :slight_smile: W sumie to nie jestem jeszcze pewien, bo pojawiła się sugestia kupienia laptopa i za 2 miesiące zapewne to uczynię... Ale chcę po prostu wiedzieć, czy ten RAM, do którego podałem linka pasuje. :slight_smile: