Rozbudowa starego komputera

Przymierzam się jakoś pod koniec miesiąca do lekkiej rozbudowy ;]

Obecnie mam sprzęt:

Procek: Core 2 duo e6300 1,8ghz ( OC 2,5ghz) + Scythe Ninja 2

Płyta: Asus P5b (w idealnym stanie)

Pamięć: 2x 1gb Geil 800mhz cl5 (zwykłe ze srebrnym radiatorem)

Grafika: 8800gt Pali Sonic 512mb

dyski itp… widać w podpisie ;]

Zasilacz: Bequiet 700w

Mniej więcej się orientuje co i jak ale chce cię upewnić w obliczeniach i decyzjach więc postanowiłem napisać temat aby zobaczyć też inne opcje ;]

Do wydania mam ogólnie jak najmniej ;]

Wiem że najlepiej by było to sprzedać (oprócz zasilacza) i złożyć coś na procesorze i5 ale niestety na tyle mnie nie stać :confused:

Najbardziej w tym zestawie boje się zostawić płytę główną… jest ona dość stara oparta jeszcze na starych czarnych kondensatorach itp… także ona musi iść do wymiany ;]

Tutaj myślałem nad płytą taką na zaś abym nie miał problemu z jakimiś rozbudowami itp…

szczególnie wpadła mi w oko http://www.allegro.pl/item803078859_pro … _wawa.html ale chętnie obejrzę inne propozycję ;]

ważne aby miała dobre chłodzenie i była w zbliżonej cenie.

Dalej jestem w kropce ;] czy lepiej zmienić procka na np e7500 plus OC czy lepiej zostawić tego procka i wycisnąć z niego przynajmniej z 3.0 na nowej płycie i zainwestować w grafikę… jakiegoś gtx360…

Apropo procka wolałbym w sumie e8400 ale lekko przydrogi :frowning:

Zastanawiam się także ile w tej chwili warte te stare części tzn płyta,procek,pamięci i grafika… Do płyty głównej mam w sumie Oryginalnego Windows Media Center oraz Windows Vista Home Premium oba do niej przypisane…

Windows Home Premium aktywowałem juz 3 razy na 2 róznych komputerach telefonicznie. Dzwonisz i mowisz ze plyta sie spalila dlatego jest inna i tyle.

No wiem ale jest to w zasadzie nielegalne i dodatkowo zastanawiam się czy microsoft wtedy nie dodaje tej starej płyty do płyt uszkodzonych i jak ją sprzedam osoba która ją kupiła może mieć problem z instalacją swojego windowsa…