Rozbudowywać czy inwestować?

Mam kilka pytań. Mój komp jakby nie patrzyć ma już 2 lata (minęło w czerwcu 2007). Na te 2 lata temu ten komp to był mega wypas, ale jak wiadomo teraz są 100x lepsze. Moje hardware wygląda tak: Gigabyte GA-K8NE, AMD Athlon 64 2800+, nVIDIA GeForce 6600, Seagate Barracuda 7200 160GB, RAM 512MB, LITE-ON DVDRW SOHW-1633S, LG GDR-8163B.

Jak wiadomo wszystko opiera się na płycie głównej i mam parę pytań. Co mogę lepszego wrzucić do tej płyty? Chodzi mi o grafe i procka. Czy zacząć inwestować w nowego kompa?

A jaki masz fundusz?

W tym można by jeszcze zmienić grafę na coś w miarę mocnego (pci-e to będzie można przełożyć), z 512/1024 mb ramu, później płyta, proc, ram, (chyba że masz większe środki) w tym proca nie opłaca się zmieniać s754. I zasilacz pewnie do zmiany.

kartę graficzną pci-e, trochę więcej ramu do 1GB i styka, zbieraj na nową platformę. reasumując, do czego używasz komputera i jaki budżet na modyfikacje ??.

Hm…kompa używam do gier, filmów i do neta :smiley: Wiadomo, że gry są coraz bardziej wymagające, i że np. CoD 4 już chyba nie pójdzie na tym sprzęcie. Co do kasy to jeszcze musiałbym poznać jakieś konkrety dotyczące sprzętu jaki można dokupić. Jaką kartę graficzną i ram. Bo tak patrzyłem to za 1000-1300zł można całkiem dobrego kompa z Core Duo kupić.

wolałbym w tej kwocie wsiąść 8800gt, 512MB ram i porządny zasilacz toby sobie zagrać niż wymieniać platformę na core2duo czy x2 i wylądować z np 8600gt ;-).

A 8800GT pójdzie przy takiej płycie głównej? I procek za słaby chyba na takie cacko :expressionless:

pójdzie, twój sprzęt nie jest szczytem marzeń ale wystarczy zakręcić proca i będzie ok przynajmniej na jakiś czas, a platformę zmienisz za pół roku zostawiając VGE.

Dzięki za porady. A ile z tego AMD’eka można wyciągnąć???

trochę słaba płyta główna ale o 100-200Mhz powinieneś podkręcić.

Ok to chyba już wszystko wiem. Jakby co to będę pisał :slight_smile:

Co Ty gadasz ? =] Na minimalnych lekko pójdzie =] Mi na minimalnych ładnie chodzi przy Radku 9550 :mrgreen:

Wiem już się tym zainteresowałem i mam nadzieję, że CoD 4 ruszy :smiley: