Rozdział sygnału TV na 2 TV

Chodzi o to aby rozdzielić sygnał cyfrowego polsatu (echostar) na dwa TV (wiem, że na obu będzie to samo). Przekazanie sygnału ma się odbyć zwykłym kablem koncentrycznym. Tumer ma wyjście przejściowe dla kabla koncentrycznego, ale nie wiem czy częstotliwość jest zmieniona, tzn, czy za wyjściem musze mieć drugi tuner czy mogę podłączyć bezpośrednio pod TV. A może konieczny jest modulator??? Co radzicie?

Jeśli to jest “przelotka” na kabel TV satelitarnej (na “F-ki” - chyba tylko taka jest we współczesnych dekoderach Polsatu) nic z tym nie zrobisz. Taka przelotka służy do podłączenia kilku dekoderów do jednej anteny, przy czym nie mogą one wtedy pracować jednocześnie (no i muszą działać na osobnych abonamentach, card splitterze w przypadku Cyfry+ albo być tunerami FTA). W dodatku w przypadku dekoderów Polsatu jedynym jej przeznaczeniem jest chyba to, żeby dekoder ładnie się prezentował od tyłu, bo ona najzwyczajniej w świecie nie działa. Musisz kupić modulator.

Jeśli dekoder ma wbudowany modulator (możesz to poznać po zwykłym gniazdku antenowym męskim i żeńskim na tylnym panelu), co jest bardzo mało prawdopodobne, pod jedno gniazdko podłączasz antenę naziemną (jeśli taką masz) a drugie łączysz kablem koncentrycznym z TV.

Nie mam anteny naziemnej. Jeżlei w tunerze polsatu mam dwa wyjścia EURO - TV i VCR to czy do modulatora mogę podłączyć VCR, TV zostawić podłaczone do telewizora stojącego przy tunerze?

Nie mam pewności, czy tak da radę, ale jeśli to nie zadziała, nie jest żadnym problemem kupienie właściwego rozgałęźnika.

Dzięki.

Jeśli to jest ten dekoder:

http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_echostar_dsb_606_parametry_techniczne.cp

To Tv stojące przy nim podłączasz SCART TV, a drugi tv kablem koncentrycznym(typowym antenowym) Przez wyjście IEC (Typowe Antenowe) Do tego masz modulator jak by jakiś kanał z tv naziemnej był na tej samej częstotliwości

Skoro ten dekoder ma modulator wbudowany, to prawdopodobnie kanał tego modulatora da się w jakiś sposób przestawić, nawet jeśli nie jest to opisane w instrukcji.

Ale np. taki Echostar 717 nie ma wbudowanego modulatora, zatem nie ma wyjścia IEC i trzeba by do niego modulator kupić.

Na logikę TAK, ale rożnie to morze być. Przeważnie jest gdzieś z tyłu małe pokrętło do ustawienia kanałów modulatora, lub może mieć opcje ze przez menu sie ustawia.

No Echostar 717 w tym przypadku tak trzeba do kupić.

ja sam mam cyfrę podzielona na 2 tv i ogląda się co chce na 2 TV i w sumie chyba temu mam cyfrę :stuck_out_tongue: