Rozdzielacz kabla rj45

Witam!

Jak w temacie mam dylemat czy podłączenie rozdzielacza pod modem spełni moje wymagania. A więc mianowicie chcę podłączy rozdzielacz kabla rj45 do modemu i obawiam się że internet nie będzie przesyłany na dwa urządzenia. Mam obawy iż uniemożliwi mi to korzystanie z dwóch urządzeń jednocześnie. Proszę o pomoc.

Zwykły rozdzielacz “drut w drut” nie spełni tej funkcji, potrzebny jest router lub switch.

Możesz też podłączyć jeden komputer do drugiego i w tym pierwszym udostępnić połączenie internetowe dla drugiego.

Kup prostego switcha, ceny sklepowe od 28 zł

http://www.komputronik.pl/category/2500 … Products=1

Dużo zależy od tego w jaki sposób i od jakiego dostawcy ma dostarczony internet. Nie w każdym przypadku switch się sprawdzi.

Problem został rozwiązany. Podłączyłem po prostu kabel usb do komputera co pozwoliło mi na udostępnienie gniazda rj45. Na pewno przychodzi wam na myśl czemu wcześniej tego nie zrobiłem, a więc wcześniej gdy podłączałem kabel usb komputer odrzucał modem, ale jakimś cudem załapało. Dzięki za pomoc mimo wszystko :smiley: .

Jeśli w przyszłości będziesz szukał tego swojego rozdzielacza, to urządzenie to nazywa się routerem.

Neostrady, z której korzysta autor, tym nie podzieli :wink: