Rozdzielanie internetu na 3 komputery


(Gacek340) #1

Witam ma problem bo chciałem rozdzielić internet z kabla na 3 komputery . Wykląda to tak jest modem od producenta i to jest podłączone do routera a router wysyła sygnał na 2 inne komputery . Ale ten internet z routera jest 5 razy wolniejszy niż z kabla . I z tąd moje pytanie jak rozdzielić 1 internet z kabla na 3 aha i z tego modemu tam są jeszcze wejscia 1 , 2 , 3 , 4 wejście numer 1 wchodzi do pierwszego komputera gdzie jest fajny internet . Wcześniej dostałem ostrzeżenie za tego posta bo były w nim błędy ortograficzne ale Google chrome mi nie pokazywało tych błędów ortograficznych


(Drobok) #2

Skoro na 1 porcie jest prędkość neta z umowy. To zapewne są ograniczenia nałożone na pozostałe. Albo je zdejmujesz (jeśli masz dostęp do router’a), albo kupujesz drugi router :slight_smile:


(Agatonster) #3

gacek340 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zamiast zaśmiecać swój temat uwagami nie mającymi związku z problemem, zacznij pisać staranniej - popraw błędy pisowni.


(Robin-Otzi) #4

dorobok ma rację, albo router ma złe ustawienia, które można zlikwidować twardym resetem routera albo jest uszkodzony i nadaje się do wymiany.

A nie możesz wszystkich podłączyć bezpośrednio do modemu?


(Bor1904) #5

Śmiem twierdzić iż jest to router … tyle że wyposażony w modem (chyba kablowy).

Po 1 dlaczego korzystasz z drugiego routera?

Co to za “modem” ?

Co to za router?

O jakich przepustowościach mówimy ? (umowa, router1, router 2 )

Na jakiej podstawie twierdzisz że jest inna prędkość ?

pzdr


(Gacek340) #6

Twierdze , że jest inna prędkość ponieważ są w routerze porty od 1 do 4 tak sam w modemie od 1 do 4 i w modemie wpinam do 1 a w routerze do 4 to google ładuje się 1 min . A jak jest podłączone i tu i tu do portu 1 to lepiej . Spróboje podłączyc do komputerów z kabla ciągnąc od modemu . Ile kosztuje taki kabel który prowadzi od modemu do komputera ? długi by się przydał

Modem jest od upc : thomson TWG870

A router : TP-Link TL-WR340G


(Robin-Otzi) #7

thomson ma wbudowany router więc TP-link jest niepotrzebny

podłącz wszystkie komputery bezpośrednio, jeśli to daleko to połącz bezprzewodowo przez WiFi