Rozdzielanie internetu na dwa komputery

Cześć. Mam problem, otóż, od dziś jestem posiadaczem internetu, kablówki, i chcę go rozdzielić na dwa komputery (laptop i zwykły komputer). Posiadam router Pentagram Cerberus P-6371, posiadający 4 porty LAN i jeden port WAN. Pisałem już o tym na innym forum, lecz tam mi nikt nie pomógł. Jeżeli potrzebujecie więcej informacji, piszcie.

Po pierwsze: łączysz oba komputery z dowolnymi portami LAN. Po drugie: modem który dostałeś łączysz z wejściem WAN routera. Najprawdopodobniej będziesz musiał odłączyć modem od zasilania na ok. 15-20 sek. że zgrał się z nowym urządzeniem. Jeżeli masz w komputerach ustawioną automatyczną konfigurację adresów to po włączeniu zasilania powinno wszystko działać.

hmmm…

Ale o co dokładnie Ci chodzi, co chciałeś się dowiedzieć ??

Kabel od anteny podłączasz pod WLAN a kompy pod któryś z 4 portów LAN oczywiście wszystko na kablu RJ45.

Proponuje również zapoznać się z instrukcją routera w niej wszystko jest napisane co i jak sonfigurować.

@Antic, zrobiłem dokładnie to, co napisałeś, ale internet działa tylko na jednym komputerze (laptop). Co do instrukcji to przeczytałem całą, postępowałem ze wskazówkami z instrukcji i nic…

Sterownik od karty sieciowej poprawnie zainstalowany? Automatyczne pobieranie adresu IP włączone?

Tak, wszystko jest w porządku.

Jaki system operacyjny? Możesz wkleić screen z właściwościami połączenia sieciowego?

System to Windows 7. Problem naprawiony, był jednak źle router skonfigurowany. Przyszedł do mnie kolega i mi to zrobił. Dzięki za pomoc i wszelkie sugestie :wink: Pozdrawiam.