Rozdzielanie neta przez LiveboxaTp

Mam taki problem. Mam neostrade. Mogę łączyć się z internetem rozdzielonym przy liveboxaTP za pomocą wbudowanej karty wi-fi w laptopie czy muszę używać do tego adaptera w-fi który był w zestawie?

nie, to kwestia tylko właściwej konfiguracji Liveboxa

możesz się łączyć za pomocą wi-fi w laptopie :slight_smile: tylko musisz podać przy połączeniu klucz wep który masz na liveboxie :wink:

Może mi ktos napisać jak skonfigurowac liveboxa zebym mogl sie tak laczyc?

nie musisz nic konfigurować, domyślnie jest to włączone w liveboxie :slight_smile: poprostu odinstalowujesz wszystko co związane z neostradą z laptopa, włączasz wi-fi, ono wykrywa Ci sieć, klikasz żeby się połączył, on Cie poprosi o klucz WEP, wpisujesz, łączysz i działa :wink:

wpisuje ten klucz WEP…system stara się połączyc ale nie udaje sie polaczyc…nie wyskakuje zaden komunikat…co o tym myslicie?

a wpisujesz go z podziałem na małe i duże litery? (nie pamiętam w sumie czy był taki podział ale chyba był) od kiedy mam zainstalowanego a mam już od roku chodzi stabilnie. Windows XP czy Vista?

windows xp sp3…w kluczu WEP mam same duze litery i cyfry i tak tez wpisuje

Musisz wprowadzić MACa karty WiFi do Liveboxa.

W tym celu : Start -> Uruchom. Wpisz cmd. Następnie polecenie ipconfig /all i odszukaj MACa (to będzie w stylu zz-zz-zz-zz-zz-zz)

Potem w przeglądarce - 192.168.1.1 i user i hasło (domyślnie admin). Gdy wejdziesz w panel wejdz w Sieć bezprzewodowa. Potem edytuj listy filtru MAC. I dodajesz swój adres MAC.

MAC LiveBox sobie dodaje jak naciśniesz przycisk REG.

ooo :stuck_out_tongue_winking_eye: hehe w życiu bym na coś takiego nie wpadł i nigdy nie musiałem czegoś takiego robić :smiley: ale pewnie pomoże :wink: