Rozdzielanie neta przez LiveboxaTp


(Dominik1330) #1

Mam taki problem. Mam neostrade. Mogę łączyć się z internetem rozdzielonym przy liveboxaTP za pomocą wbudowanej karty wi-fi w laptopie czy muszę używać do tego adaptera w-fi który był w zestawie?


(Ideolog) #2

nie, to kwestia tylko właściwej konfiguracji Liveboxa


(andrewi) #3

możesz się łączyć za pomocą wi-fi w laptopie :slight_smile: tylko musisz podać przy połączeniu klucz wep który masz na liveboxie :wink:


(Dominik1330) #4

Może mi ktos napisać jak skonfigurowac liveboxa zebym mogl sie tak laczyc?


(andrewi) #5

nie musisz nic konfigurować, domyślnie jest to włączone w liveboxie :slight_smile: poprostu odinstalowujesz wszystko co związane z neostradą z laptopa, włączasz wi-fi, ono wykrywa Ci sieć, klikasz żeby się połączył, on Cie poprosi o klucz WEP, wpisujesz, łączysz i działa :wink:


(Dominik1330) #6

wpisuje ten klucz WEP...system stara się połączyc ale nie udaje sie polaczyc...nie wyskakuje zaden komunikat...co o tym myslicie?


(andrewi) #7

a wpisujesz go z podziałem na małe i duże litery? (nie pamiętam w sumie czy był taki podział ale chyba był) od kiedy mam zainstalowanego a mam już od roku chodzi stabilnie. Windows XP czy Vista?


(Dominik1330) #8

windows xp sp3...w kluczu WEP mam same duze litery i cyfry i tak tez wpisuje


(sla17) #9

Musisz wprowadzić MACa karty WiFi do Liveboxa.

W tym celu : Start -> Uruchom. Wpisz cmd. Następnie polecenie ipconfig /all i odszukaj MACa (to będzie w stylu zz-zz-zz-zz-zz-zz)

Potem w przeglądarce - 192.168.1.1 i user i hasło (domyślnie admin). Gdy wejdziesz w panel wejdz w Sieć bezprzewodowa. Potem edytuj listy filtru MAC. I dodajesz swój adres MAC.


(Bolo92) #10

MAC LiveBox sobie dodaje jak naciśniesz przycisk REG.


(andrewi) #11

ooo :stuck_out_tongue_winking_eye: hehe w życiu bym na coś takiego nie wpadł i nigdy nie musiałem czegoś takiego robić :smiley: ale pewnie pomoże :wink: