Rozdzielanie sygnału na dwa komputery

Witam. Chciałbym rozdzielić sygnał na PC i laptopa. Mam 2 kable. Poszedłem do komputerowego i powiedziałem że nie mam kasy na router, niech mi coś doradzi. Dał mi gość taki rozgałęźnik do którego mogę wpiąć 2 kable. Sytuacj wygląda tak. Np. gdy wepne kabel dla pc net na pc jest , gdy wepnę w drugie gniazdo kabel dla lapka net na lapku jest lecz gdy włożę w rozgałęźnik oba kable naraz nigdzie nie mam internetu i jest informacja że kabel sieciowy jest odłączony. Jest jakiś sposób naprawienia tego czy muszę kupic router ?

No to tylko pogratulować pomysłu temu pracownikowi sklepu, albo jest idiotą który zwyczajnie nie zna się na tym albo cwaniakiem który zrobił cię zwyczajnie w jajo.

Takie coś nie będzie działać (z telefonem stacjonarnym takie rozdzielacze działają ale nie z internetem), w najlepszym wypadku na jednym kompie będzie net a na drugim nie (chyba że zawsze będzie włączony tylko jeden z nich a drugi wyłączony ale to tak samo jakbyś przełączał kabel z netem miedzy jednym a drugim).

Bez routera się nie obejdzie.

Możesz dołożyć do kompa drugą karte sieciową i za pomocą niej po kablu udostępniać neta na lapka koszt to tylko zakup drugiej karty ok 25 zł wady to ciągle wlączony komp :slight_smile:

pysiu , teoretycznie to działa ale z doświadczenia wiem że bywają z tym problemy.

Poza tym kupno routera to nieznacznie większy koszt ale znacznie więcej możliwości.