Rozdzielczość - czy można więcej?

Witam,

mój notebook, działający z systemem Windows 7 HP posiada największą możliwą rozdzielczość 1366x768.

Czy jest jakaś możliwość powiększenia tej rozdzielczości? Nie chodzi mi o sposoby : zakupu lepszej karty, matrycy itp.

Wydaje mi się, że nie można - ale wolę się upewnić. Przecież za to nie biją :stuck_out_tongue:

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Wg mnie też się nie da. Mam laptopa i też mam max rozdzielczość właśnie 1366x768.

Masz rację, nie można i nie biją :slight_smile: .

Nie da się, jest to po prostu niemożliwe.Nie zwiększysz maksymalnej rozdzielczości matrycy.Matryca ma określoną maksymalną liczbę pikseli , w Twoim przypadku jest to 1366x768.

Tak jak sam zasugerowałeś można tego dokonać jedynie drogą sprzętową, wymieniając matrycę o takiej samej przekątnej, ale posiadającej wyższą rozdzielczość maksymalną. Nawet jeśli jest programowa możliwość zwiększenia rozdzielczości to możesz w taki sposób uszkodzić matrycę. Np w windowsie i chyba tylko pod radeonami (nie jestem pewien) jest możliwość ustawienia wyższego odświeżania niż maksymalne dla danej rozdzielczości i monitora/matrycy.

Dokładnie tak jak napisał ybu, nie da się, tak samo jak nie da się do 10-litrowego pojemnika nalać więcej niż 10 litrów wody :slight_smile: