Rozdzielczość ekranu-dylemat bo mój monitor tyle nie wyrabia

Witam!

kolega przywiózł do mnie komputer do przeinstalowania systemu (windows vista home edition 64 bit zakupiony w sklepie online),

kolega ma monitor LG który prawidłowo pracuje przy rozdzielczości 1360x768, jest to bodajże 19 cali ale taka panorama.

Moje pytanie brzmi co zrobić skoro ja mam 17 cali w rozdzielczości 1280x1024? jak ustawić rozdzielczość by u niego nie pojawiło się poza zakresem czy coś takiego

wiadomo że jak zostawie 1280x1025 to będzie obraz taki dośc dziwny i brzydki…

nie bede miał okazji jechać, a boje się że po prostu monito nie będzie chciał włączyć się przy rozdzielczości którą ustawie (monitor u kolegi) inie chce przeinstalowywać systemu od nowa ;(

jaką ustawić bezpieczną?

pozdrawiam i dzięki za odp

Przecież twój znajomy będzie mógł potem zmienić rozdzielczość na jaką mu się tylko podoba, więc nie rozumiem gdzie tu problem?

normalny, jeżeli ustawię na 1280x1024 obraz będzie u niego zniekształcony lub monitor wyświetli “poza zakresem”, rozumiesz o co chodzi teraz? nie będzie nic widział.

Ustaw mu coś w stylu 640x480, a on potem przestawi. Może się mylę, ale myślę, że taką rozdzielczość powinien każdy monitor wyświetlić. Obraz będzie zniekształcony, ale przestawić da radę.

640x480 nie da sie w viscie,

ja mysle aby ustawic 1024 x 768, albo 800x600, ale to nie są rozdzielczosci dla tego monitora…

Dodane 22.10.2009 (Cz) 23:33

i co zrobić w tym wypadku?

Ustaw mu zrozdzielczość 800x600 i napisz instrukcję dla kolegi jak się zmienia rozdzielczość. Po podłączeniu u siebie kolega zmieni rozdzielczość na taką jaka powinna być i obaj będziecie szczęśliwi. :shock:

Ustaw obojętnie co. Kiedy podłączysz inny monitor, podczas startu systemu zostanie to wykryte i ustawiona odpowiednia rozdzielczość (ewentualnie jakaś bezpieczna).

dziękuje.

Czyli rozumiem że nie wyświetli mi się “poza zakresem pracy”

ustawię 800x600x32bity, na 60Hz