Rozdzielczość ekranu w windowsie

(Foxsly) #1

Mam pytanie czy można ustawić jakąs inną rozdzielczość ekranu niż są podane w zakładce własciwości na pulpicie. Chciałbym coś pomiędzy 800x600 a 1024x768(800.. za duże 1024... trudno coś przeczytać:? ) i czy nie zniszczy mi to monitora. Mam monitor 15'.

Z góry dziękuje za odpowiedź

(Krzysieknd2) #2

Mi też przydała by się taka pomiędzy lecz szukałem kiedyś tego i nie mogłem znaleść (takiej opcji). Może coś koledzy wymyślą. Czekajmy :wink:

(fiesta) #3

Nie można.

Kwestia przyzwyczajenia, w miejscu pracy pracuję na serwerze z 15 calowym monitorem z taką właśnie rozdzielczością. W domu mam 17 i taką samą rozdzielczość, nie sprawia mi żadnych kłopotów praca na jednym i na drugim zestawie.

(Winnipool) #4

A jaką masz kartę graficzną?? Bo jeżeli np. GeForce'a 2 to zależy od sterowników. Wcześniej nie miałem takiej opcji, ale jak zainstalowałem obecne detonatory to mogę ustawić rozdzielczość na 960x600. Wygląda to strasznie, no ale da się zrobić.

(Krzysieknd2) #5

Najlepsza rozdzielczość to 1024/768. Ja tam wszystko widze i przynajmniej nic się nie rozłazi po monitorze :slight_smile: // GeForce 2

(Kuba Tubap) #6

aktualizacja sterowników napewmno pomoże ja miałem stare sterowniki i mialem tylko cztery rodzaje rozdzielczości zainstalowałem nowe i mam dziewięć rodzajów :smiley: jescze zmiana odświeżania na full i wszystko widać :smiley:

(Foxsly) #7

Mam radeona 9200, szkoda że nieda sie nic zmienic będe musiał sie pomęczyć troszke ale dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile: