Rozdzielczość ekranu w windowsie

Mam pytanie czy można ustawić jakąs inną rozdzielczość ekranu niż są podane w zakładce własciwości na pulpicie. Chciałbym coś pomiędzy 800x600 a 1024x768(800… za duże 1024… trudno coś przeczytać:? ) i czy nie zniszczy mi to monitora. Mam monitor 15’.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Mi też przydała by się taka pomiędzy lecz szukałem kiedyś tego i nie mogłem znaleść (takiej opcji). Może coś koledzy wymyślą. Czekajmy :wink:

Nie można.

Kwestia przyzwyczajenia, w miejscu pracy pracuję na serwerze z 15 calowym monitorem z taką właśnie rozdzielczością. W domu mam 17 i taką samą rozdzielczość, nie sprawia mi żadnych kłopotów praca na jednym i na drugim zestawie.

A jaką masz kartę graficzną?? Bo jeżeli np. GeForce’a 2 to zależy od sterowników. Wcześniej nie miałem takiej opcji, ale jak zainstalowałem obecne detonatory to mogę ustawić rozdzielczość na 960x600. Wygląda to strasznie, no ale da się zrobić.

Najlepsza rozdzielczość to 1024/768. Ja tam wszystko widze i przynajmniej nic się nie rozłazi po monitorze :slight_smile: // GeForce 2

aktualizacja sterowników napewmno pomoże ja miałem stare sterowniki i mialem tylko cztery rodzaje rozdzielczości zainstalowałem nowe i mam dziewięć rodzajów :smiley: jescze zmiana odświeżania na full i wszystko widać :smiley:

Mam radeona 9200, szkoda że nieda sie nic zmienic będe musiał sie pomęczyć troszke ale dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile: