Rozdzielczość Full HD- czarna ramka wokół pulpitu

Witam.

Zwracam się do was z takim pytaniem:

Co może być przyczyną następującego problemu:?

  1. Zakupiłem monitor LG2241V-BN. Ma on gniazda D-SUB i DVI oraz HDMI . Mam kartę graficzną ATI Radeon HD300 z wyjściem hdmi, chipset amd760g. Gdy podłączam monitor do pc za pomocą kabla hdmi, ekran jest ucięty z każdej strony o jakieś 2 cm(czarna ramka), a wyrazistość jest bardzo przeciętna. Rozdzielczość ustawiona jest na 1920:1080p. Sterowniki do karty graficznej są najnowsze. Gdy podłącze natomiast monitor kablem DVI wszystko pięknie śmiga…:slight_smile: ale dlaczego nie działa to w połączeniu poprzez kabel hdmi?

Windows 7 ?

Tam w opcjach ekranu (panel sterowania) musisz zaznaczyć jak skalować ekran i jaką rozdzielczość ma mieć. U góry będą dwa takie monitory ponumerowane.

dzikamonkey , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tak, Windows 7. Nie mogę znaleźć tej opcji skalowania:/

Ja też tak miałem. Załątwiłem to za pomocą programu Catalyst Control Center : )

Właśnie też szukam w tym programie, po opcjach zaawansowanych. Jednak tam nie ma żadnej opcji, która by coś zmieniła:)

Rozdzielczość jest ustawiona na full hd. i żadnej możliwości rozszerzenia ekranu nie mam:/

Jesteś leń śmierdzący:

skalowanie.th.jpg

Nie jestem leń śmierdzący tylko u mnie ten program ma całkiem in ny interfejs…Nie wygląda tak jak na tym screenie, który zamieściłeś…:slight_smile:

Ok, już sobie poradziłem. W moim przypadku mojego programu CCC trzeba było kliknąć PPm i dać konfiguruj. Nie ma tej opcji w głównym panelu, ani w jego zakładkach:) Dziękuje wszystkim za rady i pomoc.