Rozdzielczość monitora LCD

Witam!Mam pytanie dotyczącą rozdzielczości monitora lcd.Czy jeżeli monitor 22 calowy ma rozdzielczość natywną 1680x1050 to można w grach zmienić na mniejszą i czy nie będzie żadnych pasów czarnych po bokach i czy nie będzie trzeba go ponownie kalibrować?Wiem że jakość będzie troche gorasza.Proszę o odpowiedzi.

Można zmniejszać, nie będzie żadnych pasów

Nie powinno być czarnych pasów po bokach jeśli dobierzesz odpowiednie proporcje rozdzielczości nie wiem jak u ciebie ale ja mam 16:9. A jeśli chodzi o kalibrację ponowną to jeśli ustawisz w grach mniejszą rozdzielczość i będziesz widział jakieś czarne pasy to powinien być na panelu monitora przycisk auto który ustawi obraz tak żeby nie było tych mankamentów :smiley:

Musisz w grze tylko dobrać dobrą rozdzielczość o odpowiednich proporcjach. Przy rozdzielczościach o proporcjach 4:3 obraz się rozciąga na boki i trzeba wcisnąć przycisk na monitorze, wtedy przechodzi w tryb 4:3, z wspomnianymi pasami po bokach. Przynajmniej tak to wygląda u mnie, na monitorze również 22’ i 1650x1050.

Witam,

  1. Rozdzielczość natywna 1680x1050 to format ekranu 16:10 (1680:16=105, 105x10=1050),

  2. Możesz ustawić każdą inną mniejszą rozdzielczość o proporcjach 16:10 (wg powyższego przykładu),

  3. Jeśli tylko Twoja karta obsłuży wyższe rozdzielczości to nawet do - 1920x1200 (16:10)

  4. Przy każdych innych proporcjach od 16:10 będzisz miał pasy,

na przykład na bokach przy 4:3 lub 5:4 albo u góry i na dole przy 16:9.