Rozdzielczość na TV

(Gordon 81) #1

Mam następujący problem: nie wiem jak zmienić rozdzielczość obrazu wyświetlanego na telewizorze. Rozdzielczość wyświetlana to 1024x768 a ja chcę ustawić 800x600 bo rozdzielczość 1024x768 nie mieści mi się w ekranie tv. Mam kartę GIGABITE RADEON 9200 a telewizor to stary typ i nie ma nawet złącza euro, mam to podłączone przez "czincze". Proszę o pomoc! !!

(JNJN) #2

Na starym telewizorze i tak masz rozdzielczość wymuszoną tylko 600 x 400 w nowych maksymalnie 800 x600.

Sprawdz ustawienia dla telewizora w sterowniku karty - pamiętaj ustawić sygnał na PAL B, może wymagać połączenia przez S-Video.

(Gordon 81) #3

dobra, wszystko fajnie ale właśnie nie wiem jak zmienić tę rozdzielczość. Obraz jest ale niepełny.Żeby zobaczyć górę i boki muszę przesuwać kursorem. Jak zmienić tę rozdzielczość? w ustawieniach nie mam takiej opcji.Ustawione jest na 1024x768 i kropka.Może to wina sterów?Obraz się wyświtla tylko że jest za szeroki i za wysoki.

(JNJN) #4

Nie podłącząłem karty grafiki w ten sposób i tu może być problem , wgraj nowy sterownik i zobacz - podłącz inny telewizor z wejściem S-Video, zastosuj przejściówke czincz - S-Video, euro-S-Video i podłącz kablem S-Video karte z telewizorem.

Jak wgrać nowy sterownik masz w sprawdzonych poradach.

(Kos@) #5

Może spróbuj zmienic rozdzielczosc monitora? Zmniejsz ją na 800x600 przykładowo i podłącz TV, moze TVTool ma opcje, która by cie zadowoliła.

(Gordon 81) #6

Tego już też próbowałem.Ale po zmianie rozdzielczości monitora na 800x600 obraz na telewizorze staje się jeszcze większy :?