Rozdzielczość Samsung 2243NW

Witam. Mam pewien problem związany z rozdzielczością monitora, aczkolwiek, gdy zmieniam rozdzielczość karty graficznej na jego zalecaną, czyli 1680x1050 to obraz wychodzi mi poza ekran, czyli nie widzę wszystkiego jednocześnie, aby zobaczyć np. prawy dolny róg muszę zjechać tam myszką wtedy ekran mi się przesuwa i dopiero go widzę. W tym leży problem, że rozdzielczość w monitorze pozostaje bez zmiany i cały czas 1440x900, czyli za mała :? Co mogę zrobić, aby ten problem zniknął ?

Monitor : Samsung 2243NW

Karta : ATI Radeon HD3800

P.s : Gdy ustawię rozdziałkę karty na 1440:900 to widzę cały obraz, lecz nie wyraźnie, bo to nie jest zalecana rozdzielczość monitora.

Bardzo proszę o pomoc.

Dodane 27.09.2011 (Wt) 17:29

Gdy zmieniam na mniejsze rozdzielczości monitor także się dostosowywuje, tylko do 1680x1050 nie chce :frowning:

Może to naiwne pytanie, ale czy próbowałeś ustawić rozdzielczość monitora ?

Vertim ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zainstaluj sterownik monitora ze strony producenta i powinno być po kłopocie ja tak miałem z Samsungiem T200

@tabcin

Nie widzę właśnie jakiejś możliwości ustawienia bezpośrednio, zawsze dostosowywał się samemu.

@piotrci

Zainstalowałem i to nic nie dało szkoda, że nie ma nowszych niż z 2008 roku :?

Rozdzielczość monitora max to 1680 x 1050. Sprawdź kabel może być uszkodzony czasem tak bywa jak uszkodzony jest sygnał DCC. Ewentualnie poszperaj w sterownikach. ATI mam coś takiego jak skalowość ekranu. Kiedyś miałem podobny problem wyłączyłem właśnie ta opcję i wyświetlało ok.

Sterowniki podaja właściwie odświeżanie do rozdzielczości właściwie przy LCD w większości nie ma senu ich stosowania no chyba że ma się jakąś niestandardową rozdzielczość.

Wydaje mi się, że problem nie tkwi w skalowaniu czy czymś podobnym. O to chodzi, dlaczego monitor nie chce się dostosować do rozdziałki 1680x1050 tylko pozostaje na 1440x900 ?

P.S Bez zainstalowanych sterowników nie wiem, dlaczego, ale nie mam wtedy w windowsie rozdzielczości 1680x1050

Dodane 27.09.2011 (Wt) 21:16

Naprawione, w CCC w właściwościach monitora znalazłem jego rozdzielczość, którą ustawiłem na 1680x1050, potem w windowsie na taką samą i jest ok. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam VeRtim, temat do zamknięcia.

Miałem ten sam problem co założyciel tematu, czasami posuwałem się do takich desperackich czynów, jak przywracanie systemu.

Radeon 6850HD OC gigabyte, catalisty 12.1, monitor Lg L225WS

Otóż jak to naprawić… sprawa jest bardzo prosta

Wchodzimy w CCC i wykrywamy ekran (monitor)

wykryj-ek_rxrhhsx.jpg

Następnie wchodzimy we właściwości ekranu i wpisujemy tam 1680x1050, ja np przy takiej rozdzielczości mam odświeżanie 60 Hz

waciwoci-_rxrhhqx.jpg

Później wystarczy wejść w dopasowanie ekranu i lekko poruszyć strzałkami. Wtedy obraz wskoczy na właściwe miejsce.

dopasowan_rxrhrhp.jpg

Mam nadzieję,że pomogłem

Pozdrawiam goSTAR ^^ NW POWER!!